خانه / خبر ها / یادداشت جدید احمدی نژاد |چالش مشروعیت سران قوا و حضور آنان در این مناصب
یادداشت جدید احمدی نژاد |چالش مشروعیت سران قوا و حضور آنان در این مناصب
یادداشت جدید احمدی نژاد |چالش مشروعیت سران قوا و حضور آنان در این مناصب

یادداشت جدید احمدی نژاد |چالش مشروعیت سران قوا و حضور آنان در این مناصب

احمدی نژاد پس از انتشار نامه خود به رهبر انقلاب، در یادداشت جدیدی که منتشر کرده است مشروعیت سران قوا و حضور آن ها در این مناصب را به چالش کشیده است .

متن یاداشت جدید احمدی نژاد : 

بسم الله الرحمن الرحیم

1- رهبری معظم انقلاب نارضایتی عمومی مردم و خودشان را از عملکرد سه قوه و نحوه اداره کشور ، به صراحت اعلام نموده و از بابت عدم اجرای عدالت ، از خداوند متعال و مردم عزیز ایران عذرخواهی کرده اند.

2- از سه حال خارج نیست. سران قوا، مشروعیت خود و اجازه دخالت در امور کشور را از رای و انتخاب مردم، تایید و تنفیذ و انتصاب رهبری یا هر دو می‌دانند. در هر حال در شرایط فعلی، ادامه حضور آنان در این مناصب با چالش‌های مهمی مواجه شده است.

3- در حالی‌ که طبق نظر امام راحل(ره) و صراحت اصول متعدد قانون اساسی، کشور باید با رای و نظر مردم اداره شود و میزان رای ملت است، برای برون‌ رفت از وضع موجود ، آیا سران قوا و هوادارانشان و مدعیان سیاست‌ ورزی، جز مراجعه به آراء عمومی و تجدید انتخابات، راهی می‌شناسند؟ شاید بر این باورند که در هر صورت ، مردم و کشور باید آنان را تا پایان دوره ، تحمل نمایند. کناره‌گیری یا برکناری مدیرانی که مردم از آنان ناراضی‌ هستند و برگزاری انتخابات پیش از موعد، یک راه‌ حل شناخته شده در دنیا برای تامین نظر مردم و حفظ اساس کشورها است. این امر منافاتی با رای اولیه ندارد و در واقع احترام به مردم و رجوع مجدد به آراء همان مردم است.

4- در حالی‌ که همگان ، بر ضرورت انجام اصلاحات اساسی ، یعنی تامین مطالبات مردم اذعان دارند، چرا برخی اصرار می‌ ورزند که راه را بر اصلاح از درون ببندند و امواج خواست به‌ حق مردم را به سوی تغییرات خارج از نظام و کشور، یعنی فروپاشی هدایت نمایند. آیا این کار خدمت به کشور، ملت و دفاع از نظام به حساب می‌آید؟ یا خدای ناکرده …..

5- پیشنهادهای اینجانب ، درواقع برآیند خواست مردم بوده و مورد استقبال گسترده آنان از قشرهای مختلف قرار گرفته است. آیا بهتر نیست که مخالفان به جای تخطئه و توهین و تهدید، پیشنهادهای عملی خود را عرضه نمایند و قضاوت را به مردم که صاحبان اصلی کشور و انقلابند بسپارند؟ آیا بهتر نیست که این پیشنهادها در معرض اعلام رای مردم قرار گیرد تا نظر موافق یا مخالف خود را به طور رسمی ابراز نمایند؟ واکنش‌های عصبی، غیرمنطقی، مداخله جویانه و توهین آمیز رسانه‌های وابسته به دشمنان نشاندار ملت ایران، که نقشه‌های خود برای فروپاشی کشور را برباد رفته می‌بینند، در تخریب و تهدید و حمله به اینجانب و پیشنهادهای ارائه شده قابل درک است، اما همین رفتار و همراهی عده‌ای با آنان در داخل کشور قابل درک نیست. در هر صورت تلاش برای حاشیه سازی و تهدید و توهین ، نمی‌تواند راه مناسبی در پاسخ به مطالبات گسترده مردم در جهت اصلاح وضع کشور باشد. چاره ای جز آن نیست که همگان، پیشنهادهای خود را برای ایجاد اصلاحات اساسی در مدیریت کشور، آشکارا بیان کنند و اعلام نمایند که به دنبال کدام اصلاح هستند، از درون یا بیرون؟

خادم ملت ایران محمود احمدی نژاد ۹۶/۱۲/۶

همچنین ببینید :

نامه جدید احمدی نژاد به رهبری – درخواست برکناری رئیس قوه قضائیه – برگزاری انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری

واکنش ها به نامه جدید احمدی نژاد به رهبری

واکنش محراب قاسم خانی به نامه جدید احمدی نژاد و سخنان اخیرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *