خانه / سلامت و پزشکی / سلامت جنسی / دلیل علاقه مردها به سینه زن ها از بعد تکاملی و روانشناسی
دلیل علاقه مردها به سینه زن ها از بعد تکاملی و روانشناسی
دلیل علاقه مردها به سینه زن ها از بعد تکاملی و روانشناسی

دلیل علاقه مردها به سینه زن ها از بعد تکاملی و روانشناسی

دلیل علاقه مردها به سینه زن ها از بعد تکاملی و روانشناسی :

وقتی که پستان زنان در معرض دید مردان قرار می گیرد، آنها قدرت روی برگرداندن از آن را  ندارند !  جدای از خوب یا بد بودن این امر،  چرا مردان عاشق این کیسه های چربی هستند؟ چرا در هر رابطه ای، مردان بخش زیادی از توجه شان را صرف سینه های زن ها می کنند ؟ چه نکته خاصی در توجه آنها نهفته است ؟

مردان نه تها عاشق دیدن، بلکه عاشق لمس و نوازش و حتی مکیدن آن ها نیز هستند.

آیا این علاقه در تکامل جنسی مردان برنامه ریزی شده است؟

آیا این به خاطر لطافت و نرمی پستان است یا یک یادآوری از دوران عشق اولیه به پستان مادر ؟

انسان ها تنها گونه ای از پستانداران هستند که علاقه ای جنسی به پستان های زنان دارند.علاقه به سینه زنان در مردان یک انحراف جنسی نیست. این حس یکی از اساسی ترین مکانیسم های ایجاد علاقه عاطفی است. محققین می گویند این علاقه نتیجه انتخابی ژنتیکی است.

دلایل عشق و علاقه مردان به پستان (سینه ) زنان:

دلیل علاقه مردها به سینه زن ها از بعد تکاملی و روانشناسی

انسان ها تنها پستانداری هستند که به  سینه ها علاقه جنسی پیدا کرده اند. آنها توانسته اند بر روی دوپا بایستند و با این تحول، پستانها در معرض دید قرار گرفته اند. این امر طی خوابیدن و آمیزش نیز به انسان فرصت داد از شیوه قدیمی جفت گیری که سایر پستانداران به کار می برند گاهی اوقات فاصله گرفته و روش های دیگر را نیز مورد آزمایش قرار دهد. برخی از این روش ها باعث شده است پستانها در معرض دید و لمس قرار گیرند.

مکیدن پستان مادر در حین شیر دادن به نوزاد باعث ترشح هورمونی به نام اکسیتوسین در مغز او می شود که به محبت و وابستگی مادر به نوزاد می افزاید و جاری شدن شیر را تسهیل می کند. .در واقع این احساس حیله ای است تکاملی برای روحیه دادن به زنان تا قادر باشند سال های طولانی زندگی شان را صرف فرزندان شان کنند.

البته این هورمون وظایف مهم دیگری نیز دارد- وظایف هورمون اکسیتوسین :

اکسیتوسین در همراهی با ماده ای دیگر به نام دوپامین در مغز، بو و صدا و حس لمس نوزاد را در مغز مادر با خاطره ای شیرین و پاداش دهنده حک می کند و اثری طولانی مدت بر مغز مادر می گذارد.

پژوهشگران معتقدند  اکسیتوسین عامل توجه و جذابیت آشکار پستان ها برای مردان است.

مردان در طول تکامل جنسی شان به این نکته پی بردند که برای ترغیب زنان به تصمیم دشوار و پر هزینه حامله شدن، بهتر است هورمون های محبت به نوزاد در دوره شیرخوارگی را در زنان فعال سازند. در قدم اول، با زل زدن به سینه زن ها و در مراحل بعدی با لمس و نوازش، خود را برای زنان خواستنی تر سازند تا مقدمات رابطه و تولید مثل فراهم شود. آنها یاد گرفتند تا در طول رابطه نیز با مکیدن و لمس بیشتر، حس عاطفه و محبت را در زنان بیشتر پدیدار سازند.

 

کلمات کلیدی : دلیل جذابیت سینه های زن ها برای مردان دلیل علاقه مردان به پستان زن ها – دلیل علمی علاقه مردان به سینه های زنان – اکسی توسین چیست – هورمون اکسیتوسین چه کارهایی انجام میدهد . عملکرد اکسیتوسین در بدن مادر چیست . دلیل علاقه مردها به سینه زن ها از بعد تکاملی و روانشناسی