خانه / خبر ها / فیلتر شدن تلگرام برای همیشه؟ | علت قطعی تلگرام | از دسترس خارج شدن تلگرام
فیلتر شدن تلگرام برای همیشه؟ | علت قطعی تلگرام | از دسترس خارج شدن تلگرام:

فیلتر شدن تلگرام برای همیشه؟ | علت قطعی تلگرام | از دسترس خارج شدن تلگرام


فیلتر شدن تلگرام برای همیشه؟ | علت قطعی تلگرام | از دسترس خارج شدن تلگرام:

همه ی شما شاید از ساعات اولیه امروز یکشنبه نهم اردیبهشت 97 با مشکل قطعی تلگرام مواجه شده اید و هراس از فیلتر شدن آن به ذهن شما افتاده است. با توجه به تهدید های مکرر عوامل مختلف در مناسبت های مختلف اولین گمانه زنی ها به سمت فیلتر شدن دایمی تلگرام می رود، اما تا کنون هیچ یک از مسئولین در این باره اظهار نظر خاصی انجام نداده اند و تایید یا ردی در این باره بیان ننموده اند.

با این اوصاف چند دلیل برای فیلتر نشدن تلگرام از سوی ایران وجود دارد که ما را در بازگشایی مجدد آن امیدوار می نماید :

1- عدم اطلاع رسانی قبلی در این باره از سوی مراجع ذی صلاح:

2- توییت های پاول دورف درباره ی از دسترس خارج شدن این پیام رسان :

سازنده و مدیر تلگرام در توییتی در واکنش به از کار افتادن این پیام رسان، بی آنکه توضیح خاصی در خصوص علت آن ارائه دهد، تایید کرده که تلگرام در اغلب کشورها از جمله روسیه، عراق، ایران، امریکا و انگلستان از کار افتاده و تلاش می‌کنند اشکال را برطرف نمایند.
دورف همچنین در توییت دیگری از کاربران تلگرام عذرخواهی کرده و کوشیده این قطع ارتباط را به اشکال در ارتباط با یکی از سرورهای این پیام رسان مرتبط کند اما این توضیح نمی‌تواند به همه ابهامات پاسخ دهد. از جمله این ابهام که آیا تلگرام تنها یک سرور دارد؟ اگر نه، آیا همه سرورها به ناگاه از کارافتاده اند و دلیل مشخصی ندارد؟

3- عدم اتصال تلگرام با استفاده از هر گونه از قند شکن ها؟:

تجربه ی قبلی نشان داد که فیلتر سنگین تلگرام را فی.. شکن ها به راحتی دور می زنند. اما با توجه به عدم توانایی اتصال با انواع ….شکن خبری امیدوار کننده از قطعی موقت تلگرام را دارد.
امیدواریم به زودی اتصال و ایراد برطرف گردیده و مردم به زندگی عادی خود باز گردند.
♨️ اختلال ۱۲ ساعته تلگرام بالاخره رفع شد و امکان دسترسی به این پیام رسان مجددا برای کاربران ایرانی فراهم گردید. صفحه تلگرام در توییتر قطع برق در آمستردام را علت این قطعی اعلام کرد.

همچنین در مجله پادینا بخوانید:

 

کلمات کلیدی :علت قطعی تلگرام – چرا تلگرام قطع است ؟ – فیلتر شدن تلگرام – علت فیلتر تلگرام – آیا تلگرام فیلتر شده است – رفع فیلتر تلگرام – فیلتنر تلگرام برای همیشه 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *