خانه / خبر ها / شرکت نایک از ترس ترامپ به بازیکنان تیم ملی ایران کفش نمی‌دهد | ماجرای تحریم شرکت نایک

شرکت نایک از ترس ترامپ به بازیکنان تیم ملی ایران کفش نمی‌دهد | ماجرای تحریم شرکت نایک

شرکت نایک از ترس ترامپ به بازیکنان تیم ملی ایران کفش نمی‌دهد | ماجرای تحریم شرکت نایک :

با توجه به نزدیک شدن به رقابت های جام جهانی روسیه، شرکت های سازنده ی لوازم ورزشی فرصت را غنیمت شمرده و با تولید محصولات مختلف ورزشی ، بازار مناسبی برای فروش پیدا می کنند. در این میان  شرکت آلمانی آدیداس برتری خود در این رقابت‌ها بر رقیب قدیمی آمریکایی خود یعنی شرکت نایکی را قطعی کرده است.

این برند آلمانی تولید کننده لوازم ورزشی که اسپانسر رسمی مسابقات جام جهانی امسال نیز هست، انتظار دارد سود مالی محدودی از این رقابت‌ها به دست بیاورد، زیرا جام جهانی امسال در روسیه برگزار می‌شود که اقتصادش در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

پس از آنکه شرکت نایک برای اولین بار در جام جهانی 2014 برزیل موفق شد لباس تعداد بیشتری از تیم های حاضر در جام را از آن خود کند، شرکت آدیداس در این دوره مجددا برتری را از آن خود کرده و امسال پیراهن 12 تیم از 32 تیم حاضر در روسیه توسط شرکت آدیداس تامین خواهد شد. نام تیم‌های بزرگی نظیر آلمان، اسپانیا و روسیه میزبان در اردوگاه آدیداس به چشم می خورد.

در این بین شرکت نایکی هم توانسته تامین پیراهن 10 تیم از جمله برزیل، فرانسه و انگلیس را از آن خود کند.

شرکت نایک همچنین انتظار دارد 60 درصد تمام بازیکنانی که به جام جهانی روسیه می‌روند کفش‌های تولیدی این شرکت را به پا کنند که شامل تقریبا نیمی از اعضای تیم آلمان و اسپانیا و سه چهارم تیم روسیه می‌شود. تنها استثنا تیم ایران است که بعد از خروج ترامپ از برجام با تحریم‌های جدید آمریکا مواجه شده است. شرکت نایکی گفته، هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی ایران کفش‌های این شرکت را نخواهند پوشید، در حالی که شرکت آدیداس همچنان قصد دارد پیراهن تیم ملی ایران را تامین کند.

منبع :  خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز

همچنین در مجله پادینا بخوانید:

بررسی یک شایعه : دستگاه داغ مهر نماز ( مهر داغ کن ) برقی

غش در حجم کاربران | حجم خوری نرم افزار چهارخونه | حجم خوری ایرانسل

دلیل عدم انتشار اپدیت نسخه جدید تلگرام توسط اپل در app store

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *