خانه / خبر ها / روحانی در اینستاگرام :فیلتر تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه تایید می‌شود
روحانی در اینستاگرام :فیلتر تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه تایید می‌شود

روحانی در اینستاگرام :فیلتر تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه تایید می‌شود

روحانی در اینستاگرام :فیلتر تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه تایید می‌شود :

سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی. و تاکنون هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسان “توسط این دولت” مسدود نشده و نخواهد شد. فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نیز نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است.

روحانی در اینستاگرام :فیلتر تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه تایید می‌شود
روحانی در اینستاگرام :فیلتر تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه تایید می‌شود

مخالفت دولت روحانی با فیلترینگ تلگرام :

برای مسدودسازی پیام‌رسان مذکور ( تلگرام ) در تاریخ ۹۷/۲/۱۰ حکم قضایی صادر و به همه اپراتورهای موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ابلاغ کردند تا آن‌ها رأساً اقدام به اختلال در ارتباط نمایند. (مشابه این اقدام نیز سال گذشته و در دوران انتخابات ریاست جمهوری، برای امکان تماس صوتی تلگرام انجام شده بود.)

عدم طی مراحل قانونی امور اجرایی که با استفاده از ابزار قهریه و قضاییه صورت بگیرد، در تعارض با شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و در نقطه مقابل دموکراسی قرار دارد.

اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شده است، باید صاحبان واقعی این کشور که مردم هستند در جریان امور قرار بگیرند.

به روزرسانی :

رئیس‌جمهور حق مخالفت با فیلترینگ تلگرام را ندارد!

  • آیت الله محمود رجبی، قائم‌مقام آیت‌الله مصباح‌یزدی در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم، با بیان این که بر اساس قانون، قوه‌قضائیه باید تلگرام را فیلتر می‌کرد، گفت:
  • رئیس‌جمهور حق مخالفت با فیلترینگ تلگرام را ندارد.
  • اصولا قوه قضائیه در همه شرایط و زمان‌ها، آن جا که منافع ملی به مخاطره بیافتد، باید به عنوان مدعی‌العموم وارد شده و وظیفه‌اش را انجام دهد؛ این کار قوه قضائیه، نه تنها خلاف آزادی‌هایی که در قانون اساسی برای مردم تعریف شده، نیست، بلکه اگر به این وظیفه عمل نکند، خلاف قانون مرتکب شده است.
  • آقای رئیس جمهور حق ندارد که با تصمیم فیلترینگ تلگرام، مخالفت کند. چون مصالح کلی کشور با هیچ چیز قابل معامله نیست.
  • مثلا فرض کنیم آقای روحانی قول داده که در مرزهای کشور، هیچ نیروی مسلحی و تجهیزات نظامی نمی‌گذاریم و مرزها در کمال آرامش هستند؛ حالا اگر دشمنی به کشورمان حمله کرد، آیا باید بگوییم چون آقای روحانی قول داده نباید، نیروی نظامی به مرزهای مان بفرستیم؟ (ایرنا )

همچنین ببینید :

یک دیدگاه

  1. یه بنده خدا

    ای تف به …. ( حذف شد )!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *