خانه / فرهنگیان / سرنوشت طرح رتبه بندی فرهنگیان در مهرماه هم مشخص نیست
سرنوشت طرح رتبه بندی فرهنگیان در مهرماه هم مشخص نیست

سرنوشت طرح رتبه بندی فرهنگیان در مهرماه هم مشخص نیست

سرنوشت طرح رتبه بندی فرهنگیان در مهرماه هم مشخص نیست :

باز هم وعده های توخالی مسئولین به جایی نرسید. از خانه ملت صداهایی به گوش می رسد. سیدحمایت‌میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، با اشاره به امکان تغییر نظام پرداختی معلمان از ابتدای مهر سال جاری، گفت:

اگرچه طبق ماده ۶۳ قانون برنامه‌ششم توسعه، آموزش و پرورش باید لایحه نظام پرداختی معلمان را به مجلس ارسال کند و اکنون پیش‌نویس لایحه در شورای عالی آموزش و پرورش است اما جدا از پروسه قرار گرفتن آن در دستور کار صحن علنی مجلس، بعیداست مسئولان مربوطه بتوانند آن را حتی تا مهرماه به مجلس برسانند. بهترین کار اجرای برنامه ششم است اما عمق مشکلات سبب شده مسئولان به جای اجرای این برنامه مرتباً ایده‌ها و طرح‌های جدیدی را مطرح کنند تا بتوانند مشکلات را دور زده یا از راه میانبر آن‌ها را حل کند اما واقعیت این است که مشکلات اینگونه حل نخواهند شد.

گام اول برای اصلاح نظام پرداختی معلمان آوردن لایحه نیست بلکه پرداخت معوقات و بدهی‌های آن‌ها است، مسئولان به جای تغییر نظام پرداختی معلمان، قوانین موجود مرتبط به پرداختی در کشور را در مورد فرهنگیان نیز اجرا کنند. تصویب این قانون به نفع فرهنگیان است اما باید ابتدا به پرداخت‌مطالبات فرهنگیان اولویت داد، اگر مطالبات فرهنگیان تا مهرماه کاملاً پرداخت شود می‌توان به اجرای چنین قانونی نیز پس از تصویب امیدوار شد، هرچند صحبت از اجرای این قانون در شرایطی که آموزش و پرورش حتی در پرداخت حق و حقوق حق‌التدریسان در مانده دور از ذهن است.

منبع : خانه ملت

همچنین در مجله پادینا بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *