خانه / فرهنگیان / زمان اعلام نتایج آزمون کتبی اعزام معلمان به خارج از کشور 97-98 + سایت اعلام نتایج
زمان اعلام نتایج آزمون کتبی اعزام معلمان به خارج از کشور 97-98 + سایت اعلام نتایج

زمان اعلام نتایج آزمون کتبی اعزام معلمان به خارج از کشور 97-98 + سایت اعلام نتایج

زمان اعلام نتایج آزمون کتبی اعزام معلمان به خارج از کشور 97-98 + سایت اعلام نتایج :

برنامه زمانبندی سنجش و ارزیابی حضوری آزمون اعزام فرهنگیان اعلام گردید:

نابر اظهار حاجی بابایی معاون مدارس خارج از کشور مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور برنامه زمانبندی سنجش و ارزیابی حضوری آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور اعلام گردید.
بر این اساس و در راستای  اجرایی نمودن مراحل و تقویم اجرائی شیوه‌نامه ضوابط ثبت‌نام، انتخاب و اعزام نیروی انسانی مورد نیاز مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به شماره 2106 مورخ 97/1/15 و با توجه به اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله اول آزمون( مرحله کتبی) بدینوسیله برنامه و جدول حضور پذیرفته‌شدگان جهت مرحله دوم آزمون( سنجش و ارزیابی حضوری) به پیوست تقدیم می‌گردد.

مزید اطلاع مدارک مورد نیاز که قبول‌شدگان به همراه خواهند داشت نیز ضمیمه می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ارائه در مرحله مصاحبه اعزام به خارج فرهنگیان : دریافت

آدرس محل برگزاری مصاحبه آزمون اعزام به خارج فرهنگیان :

آدرس محل برگزاری مصاحبه آزمون اعزام به خارج فرهنگیانلزوم حضور همسران فرهنگی در مصاحبه اعزام به خارج فرهنگیان :

بدینوسیله به اطلاع پذیرفته شدگان در مرحله آزمون اعزام به خارج فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می رساند در صورتی که همکار پذیرفته شده در آزمون دارای زوج فرهنگی می باشند در زمان آزمون مصاحبه حضور ایشان الزامی خواهد بود. شایان ذکر است که حضور همسران غیر فرهنگی در مرحله مصاحبه لازم نمی باشدو در این مرحله تنها از همسر پذیرفته شدگان در مرحله آزمون اعزام که فرهنگی می باشند از لحاظ صلاحیت های عمومی و شخصیتی مصاحبه بعمل خواهد آمد.

تذکر: از آوردن فرزندان خود در محل مصاحبه اکیداً خوداری فرمائید.

انتشار کارنامه های اعزام به خارج فرهنگیان طی هفته آینده یا هفته‌های آتی

اطلاعیه دفتر امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در مورد اعلام نتایج آزمون اعزام به خارج

تسنیم : به دلیل تعجیل برای اعلام سریع‌تر اسامی و از سوی دیگر برخی اعتراضات مبنی بر چرایی تأخیر در اعلام نتایج و با توجه به اینکه پروسه صدور کارنامه زمان‌بر است در مرحله نخست اسامی سه برابر ظرفیت پذیرفته‌شدگان به تعداد هزار نفر اعلام شد.

با توجه به اینکه همزمان با آغاز سال تحصیلی باید تعدادی از معلمان به مدارس خارج از کشور اعزام شوند و مراحل گزینش، سنجش، مصاحبه علمی و اخذ ویزا زمان‌بر است ابتدا اسامی را اعلام کردیم و در پروسه بعدی #کارنامه‌ها منتشر خواهد شد.

کارنامه هر داوطلب شامل نمره اختصاصی، نمره عمومی و زبان خارجه است و پس از انتشار آن اگر افراد اعتراض داشته باشند می‌توانند نسبت به ثبت‌ اعتراض اقدام کنند و پیش بینی می‌شود که انتشار کارنامه هفته آینده یا هفته‌های آتی انجام شود.

نتایج اعزام به خارج فرهنگیان سال 97 اعلام شد :

نتایج آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور اعلام گردید.

با تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و در راستای شیوه نامه وزارتی به شماره 2106  مورخ 15 فروردین ماه 97 شیوه نامه و ضوابط ثبت نام، انتخاب  و اعزام نیروی انسانی مورد نیاز مدارس جمهوری اسلامی ایران  در خارج از کشور برای سال تحصیلی 98-1397 به بعد ، ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مدیران ، دست اندرکاران و همکارانی که در مرحله اول آزمون این مرکز را یاری نمودند ، به پیوست اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون (کتبی) به تفکیک رشته و با توجه به مفاد شیوه نامه و سه برابر ظرفیت اعلام می گردد.

ضمن آرزوی توفیق برای پذیرفته شدگان و هم چنین تمامی عزیزان شرکت کننده در آزمون برنامه ، جدول مرحله دوم آزمون (ارزیابی و سنجش حضوری ) متعاقبا اعلام خواهد شد.

سامانه اعلام نتایج اعزام به خارج فرهنگیان سال 97 :

جهت ورود به سامانه اعلام نتایج اعزام به خارج فرهنگیان سال 97 بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

ورود به سامانه اعلام نتایج

نتایج آزمون اعزام به خارج فرهنگیان آماده است و روز یکشنبه اعلام می شود( به روزرسانی شنبه 26 خرداد )

کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری تسنیم : نتایج آماده است و بعد از تعطیلات در روز یک شنبه اعلام خواهد شد.

در این مرحله  سه برابر نیروی مورد نیاز یعنی حدود هزار نفر اعلام خواهد شد که باید برای مصاحبه اقدام کنند و پس از طی فرآیند مصاحبه مجددا نمره افراد از ابتدا بررسی خواهد شد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: فرآیند انجام مصاحبه طولانی است و نتایج نهایی در شهریورماه اعلام خواهد شد. فرایند اعزام نیز بدین صورت است که پذیرفته‌شدگان نهایی از سال تحصیلی 97-98 به بعد به شرط ارائه گواهی‌های لازم سازماندهی و اعزام خواهند شد. تعیین محل مأموریت پذیرفته شدگان، زمان اعزام و مدت مأموریت آنها با توجه به نیاز مدارس، سیاست‌ها و مصالح کلی وزارت آموزش و پرورش و ضوابط سازماندهی به عهده مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور است.

به گزارش تسنیم، طبق دستورالعمل آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور؛

مراحل انتخاب و پذیرش نهایی داوطلبان بدین شرح است:‌

1- احراز شرایط عمومی و اختصاصی2- کسب رتبه لازم در آزمون کتبی3- تسلط کامل بر روخوانی و روانخوانی قرآن4- کسب امتیاز لازم در مرحله سنجش و ارزیابی حضوری.

مرحله سنجش و ارزیابی حضوری شامل این موارد است:

1- دانش تخصصی و مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای متناسب با رشته آزمون2- ویژگی‌های فردی3- شخصیتی و دیپلماسی فرهنگی متناسب با مأموریت خارج از کشور4- آشنایی کافی به زبان انگلیسی در سطح مکالمه و رفع نیازهای شغلی5- توانایی کار با رایانه در حد آی سی دی ال براساس نیاز رشت‌های تحصیلی6- ارائه مدارک و مستندات لازم، ابلاغ‌های تدریس، گواهی دوره‌های تخصصی ضمن خدمت.

اعزام پذیرفته‌شدگان نهایی مشروط به تأیید کتبی هیئت مرکزی گزینش و مرکز حراست برای هر یک از زوجین خواهد بود.

زمان اعلام نتایج آزمون اعزام به خارج فرهنگیان روز یکشنبه بعد از عید خواهد بود ! ( به روزرسانی )

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور :

 •  نتایج آزمون اعزام فرهنگیان به خارج از کشور آماده است و بعد از تعطیلات در روز یک شنبه اعلام خواهد شد.
 •  در این مرحله اسامی افراد به تعداد سه برابر نیروی مورد نیاز یعنی حدود هزار نفر اعلام خواهد شد که باید برای مصاحبه اقدام کنند و پس از طی فرآیند مصاحبه مجددا نمره افراد از ابتدا بررسی خواهد شد.

نتایج آزمون  اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور باز هم در حاله ای از ابهام (به روزرسانی سه شنبه 22 خرداد 97 )

غلامرضا کریمی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش : زمان اعلام نتایج آزمون اعزام فرهنگیان به خارج از کشور احتمالا فردا (چهارشنبه) خواهد بود و در غیر این صورت نتایج بعد از عید فطر اعلام خواهد شد.»

وی در خصوص علت تعلل و جابه جایی مداوم تاریخ این آزمون گفت: « برگزار کننده این آزمون سازمان سنجش و آموزش کشور بود و آموزش و پرورش تنها پاسخ را اعلام می کند. علت آن هم ممکن است به دلیل بروز مشکلاتی در بروکراسی اداری و طولانی شدن فرایند آن دانست.» (منبع : خبرگزاری برنا)

نتایج آزمون  اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور  از فردا اعلام می شود (به روزرسانی شنبه 20 خرداد 97 )

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، با توجه به پیگیری مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، نتایج آزمون از فردا از طریق مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون اعزام به خارج فرهنگیان به تعویق افتاد ( به روزرسانی  12 خرداد 97  )

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای اعلام کرد :

نتایج آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور تا ۲۰ خرداد ماه اعلام می گردد.

در این اطلاعیه آمده است :

بدینوسیله؛ ضمن پوزش از تاخیر پیش آمده در اعلام نتایج آزمون اعزام فرهنگیان عزیز به مدارس خارج از کشور، به اطلاع شرکت کنندگان در آزمون مذکور می رساند، با توجه به پیگیری مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور نتایج آزمون تا ۲۰ خرداد ماه از طریق مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد گردید.
لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر خواهشمند است در تاریخ فوق (۲۰ خردادماه) با مراجعه به سایت مرکز امور بین الملل  از روند اعلام نتایج آگاه گردید. روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور :

 • آزمون کتبی اعزام معلمان به مدارس ایرانی خارج از کشور امروز برگزار شد و نتایج آن ۱۰ خردادماه امسال اعلام خواهد شد.
 • بخش مصاحبه بعد از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود و برای مهرماه بخشی از این معلمان به مدارس ایرانی خارج از کشور اعزام می‌شوند.
 • در ثبت نام معلمان محدودیتی وجود نداشت اما اعلام کردیم برای زوج فرهنگی ۱۰ درصد امتیاز ویژه در نظر گرفتیم.
 • اعزام زوج فرهنگی به مدارس ایرانی خارج از کشور امتیازی ویژه دارد زیرا اولاً هزینه ما یک مقدار کاهش پیدا می‌کند و ثانیاً تنوع بیشتری به لحاظ میزان معلم در خارج از کشور داریم.
 • اعزام معلمان مطابق با مدارس است یعنی برای دبیرستان دخترانه حتما از معلم زن استفاده می شود.
 • امسال در بخش نیروی آموزشی و ۷ رشته اداری – اجرایی شامل مدیر آموزشگاه، معاون آموزشی، معاون اجرایی، مشاور تحصیلی و تربیتی، مربی امور تربیتی،کارشناس آموزش و امتحانات و کارشناس امور مالی (عمومی، اداری)، اعزام نیرو به مدارس خارج از کشور داریم.
 • در حال حاضر ۱۳ هزار دانش‌آموز در حدود ۱۰۸ شهر جهان در مدارس ایرانی خارج از کشور تحصیل می‌کنند.

سامانه اعلام نتایج آزمون اعزام به خارج فرهنگیان 97-98

ورود به سامانه اعلام نتایج

منبع : فارس

همچنین ببینید :

کلمات کلیدی : اخبار فرهنگیان ،  زمان اعلام نتایج آزمون کتبی اعزام معلمان به خارج از کشور 97-98 + سایت اعلام نتایج ، مشاهده نتایج ازمون اعزام به خارج ، ادرس سایت اعلام نتایج اعزام به خارج ، تاریخ اعلام نتایج اعزام به خارج فرهنگیان ، مشاهده نتایج کتبی اعزام به خارج فرهنگیان در سال 1397- 1398

25 دیدگاه

 1. سلام طاعات وعبادت قبول نتایج اعزام به خارح فرهنگیان کی اعلام میشه گفتی 10 خرداد اعلام میشه حالا اعلام نشده

  • باسلام و سپاس ، در صورتی که نتایج اعلام نشده است، بدقولی از جانب وزارت بوده است . برخی منابع زمان اعلام را حداکثر تا نیمه خرداد نیز اعلام کرده اند . درصورت انتشار خبر جدید در این زمینه، این پست به روز خواهد شد .

  • سلام
   طاعات وعبادات قبول درگاه حق.
   اقا چی شد نتیجه ی اعزام به خارج
   یه پیگیری کنین ببینین نتیجه روکی اعلام میکنن
   ایقد رفتیم توساینت همگام دیگه اعصاب برامون نمونده.
   باتشکر

 2. همیشه در حسرت گفته های شما با عملتان بوده ایم همه فرافکنی می کنید شما گناه را به گردن وزرات خانه می اندازید و وزارت خانه به گردن دیگران این پروسه ادامه دارد متاسفانه!!!!!!!!

  • محمدتقی عظیمی

   مسخره ها بازهم به تاخیر انداختند . هیچ جای این اموزش و پرورش نظم نداره

 3. خداکنه 20خردادشونم 20خرداد باشه.منکه امیدی ندارم

 4. دیگه شورش رو دراوردن. معلوم نیست اونجا چه خبره. هر روز یه چی میگن . اول گفتن دهم. بعد تا پونزدهم. بعدش تا بیستم. الان هم میگن بعد بیستم.
  آزمون قلم چی با اون همه شرکت کننده دو ساعته کل نتایج رو اعلام میکنه

 5. من همسرم در ازمون استخدامی قوه قضایه شرکت کرد.بعداز سه ماه به تاخیر انداختن اعلام نتایج معلوم شد قوه قضایه با اعمال فشار به سنجش خواستار اعلام نیروهای خودی شد و سنجش هم در نهایت تسلیم. این تاخیر خبر خوبی نیست. به هوش باشید

 6. چقدر تناقض دیده می شه از اول اعلام کردن تربیت معلم ها نمی تونند در آزمون شرکت کنند باید لیسانس پیوسته از دانشگاه سراسری معتبر داشته باشن بعد سر جلسه دیدیم که نه ای بابا …..حالا هم اعلا م نتایج هر روز تاریخ رو عوض می کنند یک دفعه می فهمیم که خیلی دیر شده فقط حیف 50 تومن که رفت……

 7. با سلام؛
  از این تعویق اعلام نتایج،بوهای خوبی به مشام نمی رسه.
  الله اعلم

 8. من تماس گرفتم گفتن معلوم نیست کی اعلام بشه…یه کلمه ی بعد به 20خرداد اضافه کردن که تا هر وقت دلشون خواست ملت رو سرگردون کنن…خیلی ناراحت کننده است….

 9. سلام.این تاخیر در اعلام نتایج احتمالا جایگزینی ژنهای خوب به جای کسانی که واقعا قبول شده اند .
  اگر راست میگید کارنامه و درصد قبولی همه را در سایت بذارید.

 10. محمد مهدی

  دوستان تهرانی، شما که نزدیکید بهشون یه سر بزنید شاید مرده باشن،اطلاع بدید حداقل مراسم چهلمشون برسیم…

 11. ایکاش هیچوقت شغل معلمی روانتخاب نکرده بودم.نمیدونستم تااین حداوضاع آموزش وپرورش فضاحت باره.

 12. متاسفم برا اون مسولای بی مسئول مسخره خدا نشناس که یه جمعیت فرهنگی منتظر بلا تکلیف رو سر کار گذاشتن. خب بی انصافا چقدر مردم و بهتر بگم این فرهنگیان محترم رو مسخره بازیهای بی شرمانه خودتون کردین؟ واسه چی هی امروز فردا می کنید؟ عرضه ندارید به وعده هاتون عمل کنید ؟ خب پشت میزهاتون باشید تا یه آدم باعرضه و مسئول بشینه پشت میز و کار راه انداز باشه. خجالت نمی کشید ؟ به نظرتون خبر خیلی قشنگیه که میگید نتایج اعزام به خارج فرهنگیان بعد از 20 خرداد معلوم میشه؟ میدونید 20 شهریور هم بعد از بیست خرداده یا نه؟ به نظرتون اینجوری باید با روحیه معلمین محترم بازی کنید؟ آهای چرا نمیشنوید؟ نکنه اینم مثل پرداخت مطالباتتون فرض کردین؟ آهای ….با تو هم هستم. حیف که امسال شما ها مسئول ما معلما هستند. برا خودم و جامعه بد شانس و مصیبت زده خودم متاسفم که گرفتار مدیرانی نا لایقی چون شما شدیم. حیف…!

 13. به نام نامی خداوندبلندمرتبه
  مسولین محترم شمارابه هرچه می پرستید این بازی اعلام نتایج راتمام کنید…آیاواقعافرهنگیان آرزوی یکبارتحقق مواعدزمانی که برای امورات مختلف تعیین می کنیدبه گورخواهندبرد؟؟؟وای اگرازپس امروزبود فردایی
  چه بایدکرد؟؟؟؟مسوولین محترم بدانیدکه این رفتارهای شماموجب رواج بی اعتمادی به مسوولین وازمیان رفتن تدریجی احترام به قانون ونهایتادیریازودعدم مراجعه به قانون ازسوی مردم می شود….
  یعنی چه؟؟؟یعنی درانتهای این مسیری که برخی صاحب منصبان اموردرپیش گرفته اندبالاخره مردم به این نتیجه خواهندرسیدکه تنهاراه رسیدن به عدالت واحقاق حق عمل شخصی است….واین یعنی هرج ومرج نهایتا نابودی همه چیز…..
  لطفاحداقل برای حفظ حرمت خودتان هم که شده حرفها ومواعدمختلفی که هرازگاهی اعلام می فرماییدجدی بگیرید…..اگرنمی توانیدیانمی گذراندکه انجام دهیدیاقصوردیگران کارهاراخراب می کندیا….خوب شجاعانه ومسوولانه ازعرصه مدیریتی کناربکشیدومثل یک فرهنگی معمولی و به عنوان کارمندساده ازعطایاوومواهب ریزودرشت مناصب مدیریتی چشم پوشی کنیدتاتوقعی برای ایجادتغییرات هم ازشماانتظارنرود….
  انشاله که ماوشماوهمگی باربه اندازه توان وظرفیت خودبرداریم که امیرمومنان می فرمایدخداوندرحمت کندکسی راکه توان خودرامی شناسد وبه قدر توان گام می نهد……..
  انشاله که همگی عامل به این مهم باشیم…..موید به الطاف الهی باشید….والسلام

 14. یکی به این اموزش و پرورش بگه تو که گورد کجاست که کفن داشته باشی ملتا الافه خودت کردی.
  یک نکته دیگه ام بگم یکی از همکاران محترم فرمودند که قرار بوده تربیت معلمیا حق شرکت در ازمون خارج از کشور را نداشته باشند و فقط همکاران غیر تربیت معلمی این حقا داشته باشند ،کسی نیس به این بابا بگه زکی پیاده شو با هم بریم

 15. نتایج بالاخره بعد از دو هفته تاخیر آزمون اعزام به خارج فرهنگیان اعلام شد. در این مدت شبهاتی در مورد اعلام نتایج منتشر شد که با مشاهده نتایج این شبهات به یقین نزدیک شد.
  در رشته معاونت اجرایی تقریبا صد در صد آقایان شرکت از یک استان قبول شدند که بیش از یک پنجم کل پذیرفته شدگان را تشکیل می دهند. یعنی کل معاونین اجرایی باسواد از همین استان هستند و بقیه بیسواد تشریف دارند و یا اینکه اتفاقات دیگری در آزمون رخ داده است. نکته جالب دیگر در مورد اعلام نتایج این استان این است که یک چهارم قبول شدگان رشته شیمی ، عربی ,امور تربیتی ,و یک پنجم پذیرفته شدگان رشته زیست شناسی و یک ششم پذیرفته شدگان رشته های ادبیات فارسی ـ علوم اجتماعی ـ فیزیک و مشاوره تحصیلی همگی از این استان هستند.

 16. سلام.ازمون برگزار شد.دست عزیزان دفتر اعزام درد نکنه که آزمونی صوری برگزار کردند پولی از کیسه ی هفده هزااار داوطلب به جیب زدند و نهایتا لیستی مسخره از قبولیها بدون درج نمره رتبه و …ارائه دادند …بی عدالتی بیداد میکند…حق کشی به وضوح حس میشود .شما و حساب و کتاب با ما فردای قیامت…

 17. چرا لیست قبولی رشته زیست و زمین شناسی با لیست اول تغییر کرده؟

  • حتما دیدن خیلی فضاحت ایجاد کردند دارند اشنایان درجه یک و دو را با یکدیگر جابجا میکنن لو نرن خخخخ

 18. محمد مهدی

  این اطلاعیه هایی که میزارید رو از کجا میارید؟

  • در اکثر اطلاعیه ها منابع عنوان شده است . یا از منابع اصلی ( مجموعه سایت های وزارت آموزش و پرورش ) استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *