خانه / فرهنگیان / معلمان حق‌التدریس برای تبدیل‌وضعیت باید آزمون‌ دهند
معلمان حق‌التدریس برای تبدیل‌وضعیت باید آزمون‌ دهند

معلمان حق‌التدریس برای تبدیل‌وضعیت باید آزمون‌ دهند

معلمان حق‌التدریس برای تبدیل‌وضعیت باید آزمون‌ دهند :

محمدمهدی‌زاهدی رئیس کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم برگزاری امتحان برای استخدام معلمان حق‌التدریس، گفت: معلمان حق‌التدریس برای تبدیل‌وضعیت باید آزمون‌ دهند .

  • براساس قانون هرگونه استخدام خارج از برگزاری آزمون ممنوع است؛ هر نوع به‌کارگیری نیرو به عنوان استخدام مشروط به برگزاری آزمون است.
  • معلمان حق‌التدریس برای تبدیل وضعیت باید آزمون دهند؛ براساس طرح کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزاری آزمون به عهده آموزش‌وپرورش بود که نمایندگان در صحن علنی با آن مخالفت کردند.
  • در صورتی که بکارگیری معلمان حق‌التدریس بدون برگزاری آزمون باشد به نتیجه رسیدن آن مراحل و یا زمان زیادی نیاز دارد و قابل کنترل نخواهد بود.
  • برخی افراد مطرح می‌کنند برای به کارگیری معلمان حق‌التدریس سقفی مشخص شود به طور مثال ۲۰ هزار نفر بدون برگزاری آزمون استخدام شوند. در پاسخ به این عزیزان باید گفت از بین این تعداد نیرو چگونه ۲۰ هزار نفر را انتخاب کنیم؛ حتی این کار نیز به برگزاری آزمون نیاز دارد.
  • معلمان حق‌التدریس باید از نظر علمی سنجیده شوند، این معلمان باید از حداقل سواد برخوردار باشند و مدرک و توانمندی لازم برای معلم بودن را داشته باشند. نمی‌توان بی‌حساب و کتاب معلمی را برای آموزش دانش‌آموزان به کلاس‌های درس فرستاد.
  • معلمی شغل بسیار با اهمیتی بوده چراکه معلم فردی است که انسان تربیت می‌کند؛ مدارس پایگاه انسان‌سازی در کشور هستند نمی‌توان مدرسه و کلاس درس را به فردی که صلاحیت‌حرفه‌ای مناسب و کافی نداشته باشد سپرد.

منبع :خانه‌ملت

همچنین ببینید :

کلمات کلیدی : معلمان حق‌التدریس برای تبدیل‌وضعیت باید آزمون‌ دهند ، لزوم برگزاری ازمون حق التدریس ، ایا ازمون استخدامی برای معلمان حق التدریس برگزار خواهد شد ، اخرین خبرها از استخدام نیروهای حق التدریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *