خانه / فرهنگیان / معاون آموزش‌وپرورش در جایگاهی نیست که بخواهد تکلیف موضوع را روشن کند!
معاون آموزش‌وپرورش در جایگاهی نیست که بخواهد تکلیف موضوع را روشن کند!

معاون آموزش‌وپرورش در جایگاهی نیست که بخواهد تکلیف موضوع را روشن کند!

یک نماینده مجلس:معاون آموزش‌وپرورش در جایگاهی نیست که بخواهد تکلیف موضوع را روشن کند!

فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که برچه مبنایی معتقدید پرداخت مطالبات و عیدی فرهنگیان در پایان سال 96 با اعتبارات اختصاص یافته به مناطق زلزله زده انجام شده است؟ اظهار کرد: دولت برای بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه تعهداتی را به منظور حل مشکلات زیرساختی این مناطق داشت.

وی افزود: به دلیل مشکلات زیرساختی در مناطق زلزله‌زده، رهبر معظم انقلاب در بازدید از این مناطق دستور دادند تا 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده در حوزه زیرساخت‌ها اختصاص یابد.

هیچ آدرس شفافی از محل استفاده این 200 میلیون دلار برای مناطق زلزله‌زده وجود ندارد و این موضوع را به آقای نوبخت هم گفتیم اما پاسخ روشنی به ما ندادند.

تجری ادامه داد: این اعتبارات از قبل مصوب شده بود و باید بگویند 200 میلیون دلار صندوق توسعه ملی کجا رفته است و آدرس شفاف هزینه‌کرد آن را اعلام کنند البته ما از برخی افراد در سازمان برنامه و بودجه شنیده‌ایم چون در پایان سال گذشته دست دولت خالی بود این رقم برای پرداخت مطالبات و پاداش پایان خدمت فرهنگیان هزینه شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش این ادعای شما را رد و اعلام کرده است اگر مستنداتی برای گفته‌های خود دارید آن را در اختیار آموزش‌وپرورش قرار دهید، گفت: آقای الهیار در جایگاهی نیست که بخواهد تعیین کند این پول‌ها در کجا هزینه شده است و این مسئله باید از سوی مسئولان سازمان برنامه و بودجه و خزانه پاسخ داده و روشن شود و ما منتظر پاسخ آنها هستیم.

به گزارش تسنیم، پیشتر علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفته بود: مسئله‌ای که نمایندگان کرمانشاه مطرح می‌کنند، با چارچوب بودجه‌ای کشور امکانپذیر نیست. وقتی بودجه وارد سیستم دولتی می‌شود چارچوب‌های مشخصی دارد و فصل و نوع هزینه آن تعیین شده و چون حساب دولتی است قابل برداشت نیست تا مسئولان وزارت آموزش و پرورش یا مدیران استانی قابلیت برداشت از آن را داشته باشند و جای دیگر هزینه کنند. ذیحسابی و سازوکارهای نظارتی گوناگون بر این مسئله به طور کامل نظارت دارند، به همین سبب درخواست دارم هر یک از نمایندگان مستندات خود را به وزارت آموزش و پرورش ارائه کنند تا جواب قطعی آموزش‌و پرورش را خدمت افکار عمومی ارائه کنیم.

همچنین ببینید :

لب خوانی حمید هیراد در کنسرت ( اجرای زنده ) – پلی بک در کنسرت + کلیپ

تاخیر در پرداخت هزینه‌های‌درمانی فرهنگیان، نتیجه‌ی عدم پیگیری وزارت آموزش‌وپرورش

کسری بودجه ی بالای وزارت آموزش پرورش در سال 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *