خانه / گل و گیاه / گل های عید نوروز + آموزش کاشت گل آپارتمانی ویژه عید نوروز
گل های عید نوروز + آموزش کاشت گل آپارتمانی ویژه عید نوروز
گل های عید نوروز

گل های عید نوروز + آموزش کاشت گل آپارتمانی ویژه عید نوروز

برای عید نوروز چه گلی بکاریم ؟

با نزدیک شدن به فصل بهار و عید نوروز خیلی از افرادی که عاشق گل و نقاشی خداوند در زمین هستند اقدام به کاشت گل می نمایند.یکی از بهترین زمان ها برای کاشت گلهای بهاری اواخر فصل سرما و زمستان است . در این بازه زمانی گل های زیادی وجود دارند که می توان نسبت به کاشت آنها اقدام نمود . در این نوشته با تعدادی از این گل های زیبا آشنا خواهیم شد.

گل همیشه بهار :

یکی از  گل های عید نوروز گل همیشه بهار است.گل همیشه بهار گلی یک ساله است  که معمولا در منازل، باغها و فضای سبز کاشت می‌شود. گل همیشه بهار، علاوه بر استفاده زینتی، از خواص درمانی بیشماری برخوردار است.. این گل در مناطق آفتابی و نیمه آفتابی ایران رشد میکند و برای پرورش آن نیاز به مراقبتهای خاص نیست.

گل های عید نوروز + آموزش کاشت گل ویژه عید نوروز
گل همیشه بهار

آموزش کاشت گل همیشه بهار(calendula) در گلدان ویژه عید نوروز :

1 – مکانی که نور خورشید را به طور کامل دریافت می کند  انتخاب کنید. در انتخاب خاک وسواس زیادی به خرج ندهید . این گل به خاک خاصی نیاز ندارد.
2 – برای کاشت دانه های گل همیشه بهار اسفندماه ( پس از آخرین سرما ) زمان مناسبی است. دانه ها را به عمق 1 تا 2 سانتی متر و با فاصله مناسب از هم بکارید.آنها را حدود نیم سانتی متر زیر سطح خاک بکارید.
3 – یک تا دو هفته پس از کاشت، بصورت روزانه آنها را با ملایمت آبیاری کنید.
4 – پس از این مدت تنها در صورتی که خاک گلدان خشک شد آن را آبیاری کنید.

گل شب بو :

آموزش کاشت گل شب بو در گلدان ویژه عید نوروز
گل شب بو

یکی دیگر از  گل های عید نوروز گل شب بو است. با توجه به اینکه شب بو یک گل آپارتمانی نیز هست کاشت آن نسبتا آسان است. گل شب بو گیاهی با نگهداری آسان است که گل های خوش بویی دارد و در ابتدای بهار می روید.

بهترین زمان برای کاشت این گیاه اوایل بهار یا اواخر زمستان است.برای پرورش این گل در آپارتمان، دمای اتاق باید خنک باشد.

آموزش کاشت گل شب بو در گلدان ویژه عید نوروز :

  1.  یک گلدان با خاک مناسب آماده کنید. این گیاه به خاک خنثی تا کمی قلیایی،سبک و حاصلخیر نیاز دارد . توصیه می شود قبل از کاشت، خاک گلدان با استفاده از کود مناسب غنی سازی شود.
  2.  دانه ها را در عمق حدودا 4 سانتی متری و فاصله 15 تا 20 سانتی متری در خاک بکارید.
  3. گلدان را در هفته 2 تا 3 بار آبیاری کنید.
  4. برای زهکشی بهتر، در کف گلدان چند سوراخ ایجاد کنید.

کلمات کلیدی :گل های عید نوروز + آموزش کاشت گل آپارتمانی ویژه عید نوروز،آموزش کاشت گل ویژه نوروز در اسفندماه،گل های مناسب عید در اسفند،کاشت گل در اواخر زمستان،کاشت گل پس از فصل سرما،آموزش کاشت گل در اپارتمان ویژه عید،کاشت گلهای ماه عید،کاشت گل های نوروز،کاشت گل های فصل بهار،آموزش پرورش گل نوروزی در خانه،گل های عید نوروز،راهنمای کاشت گل برای عید نوروز در خانه،گل های مناسب فصل بهار،گل های مناسب نوروز

 

همچنین ببینید :