خانه / خبر ها / شایعه اعزام دختران شین‌آبادی به آمریکا برای ادامه درمان
شایعه اعزام دختران شین‌آبادی به آمریکا برای ادامه درمان

شایعه اعزام دختران شین‌آبادی به آمریکا برای ادامه درمان

شایعه اعزام دختران شین‌آبادی به آمریکا برای ادامه درمان :

خاطره ی تلخ دختران شین آباد در خاطره ها نقشی ماندگار دارد و دیدن عکس صورتهای معصوم و کباب شده جگر انسان را به سوز می آورد. اخبار دور و نزدیک طی سالیان گذشته از درمان های متعدد و جراحی های مختلف دانش آموزان مدرسه شین آباد حاکی بود. اما آن دانش آموزان اکنون نوجوان شده و هنوز آثار بد سوختگی آن ها را رها نمی سازد.

شایعه اعزام دختران شین‌آبادی به آمریکا برای ادامه درمان

در این میان شایعاتی در خال قوت گرفتن بود که قرار است برای ادامه ی درمان ، راهی آمریکا شوند، اما رسول خضری نماینده سردشت و پیرانشهر با رد ادعای فرستادن دختران شین‌آبادی برای ادامه درمان به آمریکا گفت :

شایعه اعزام دختران شین‌آبادی به آمریکا برای ادامه درمان

مجلس و دولت به دنبال اعزام دختران شین‌آبادی به یکی از کشورهای خارجی برای ادامه درمان هستند اما هنوز مشخص نشده است که قرار است آنها به کدام کشور اعزام شوند. هنوز جلسه کمیسیون پزشکی تشکیل نشده که بخواهد بیمارستان و کشور معالج دختران شین آبادی را مشخص کند لذا در این شرایط طرح هرگونه اظهارنظر غیرکارشناسی و غیر رسمی نه تنها درست نیست بلکه باعث لطمه به این دختران نیز می شود.

بيانيه والدين دختران شين آبادی در مورد خبر اعزام فرزندانشان به آمریکا جهت مداوا :

پیرو مراجعات و پیگیری‌های والدین و وکلای ما، روز يكشنبه ٢٣ ارديبهشت ٩٧ دكتر فاطمی رئيس تيم پزشكي دختران شين آباد، طی تماس و ارتباط تلفنی با آقای شادكام، احد از والدين دختران شين آبادی و حسين احمدی نياز وكيل اين دختران ستمديده، خبر از نهايی شدن اعزام اين دختران به خارج از كشور بعد از اتمام امتحانات درسی آنها در ٢٢ خرداد ٩٧ داد و اعلام نمود مدارك و اسناد پزشكی اين دختران برای تيمی از پزشكان ايرانی مستقر در آمريكا ارسال شده است تا با بهره مندی از توان و دانش آنان بتوانيم نسبت به بهبودی درمان آنان اقدام شود. اما شوربختانه نماينده محترم سردشت و پيرانشهر، بنابه دلايل خاص، ضمن مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری کردپرس مبادرت به تكذيب اين خبر نموده است كه لازم است در راستای روشن شدن واقعیت مطالبی به شرح زیر جهت استحضار عموم مردم و اصحاب رسانه بیان شود :

۱- در طول شش سال پس از حادثه تلخ شين آباد، اين كودكان و والدینشان بدون كمك نماينده شهر، پيگير درمان و احقاق حقوق خود بوده‌اند و اگر نماينده مزبور اقدامی هم انجام داده باشد صرفا در راستای وظايف و تكاليف نمايندگی بوده است و هيچ منتی نبايد باشد. در حالیکه اقدامات مختصر ایشان فقط محدود به حضور در رسانه‌ها بوده و اقدام عملی یا پیگیری چندانی از سوی ایشان صورت نگرفته و پاسخگوی مراجعات والدین به دفتر نماینده در تهران یا پیرانشهر نبوده‌اند.

٢- بار اصلی پیگیری‌ها به عهده والدین، وکلا و تنی چند از افراد دلسوز بوده و حتی جناب نماینده مخالف ورود وکلا و رسانه‌ای شدن مشکلات خانواده‌ها بوده و معتقد بودند که باید با دریافت نصف دیه این موضوع خاتمه یابد که ۷ تن از والدین ادعای وی را پذیرفته اما ۸ خانواده دیگر با ارشاد حقوقی وکلا موفق به دریافت کل دیه متعلقه شدند. از نظر جناب نماینده دیه دختر حتی در حوادث هم نصف دیه مرد است که این در تعارض با نص قانون و برابری انسان‌هاست. حال مسئول و پاسخگوی نصف شدن دیه آن ۷ دانش آموز که به توصیه جناب نماینده عمل کرده اند کیست؟

٣- دولت دارای اين تكليف است كه دختران شين آباد را برای درمان به بهترين مراكز درمانی در خارج اعم از آمريكا يا هر كشور ديگری اعزام نمايد و هيچ فردی اعم از نماينده يا نهاد دولتی حق ندارد مانع تراشی كند یا ساز مخالف بزند. مگر در شش سال گذشته چه بهبودی در درمان آنها ایجاد شده است؟

۴- نماينده محترم پيرانشهر بهتر بود بجای سیاه‌نمایی و تكذيب واقعيت‌ها، از همان روزهای اولیه برای درمان اين كودكان تلاش می‌کردند و با مانع تراشی های كذایی، از تضييع حقوق اين دختران ستمديده دست بردارد. حال که با پیگیری‌‌های مختلف، محملی برای درمان آنها در خارج از کشور ایجاد شده چرا ایشان با سنگ‌اندازی خواستار تداوم تحمل دردهای دختران‌مان است؟

۵- دختران مظلوم شين آباد ذيحق هستند و بايد احقاق حق شوند و نه اينكه مستحق منت و التماس نماينده سردشت و پيرانشهر باشند.

۶- اعزام اين دختران به آمريكا طبق تشخيص كميسيون پزشكی و موافقت پزشكان ايرانی مقيم آمريكا خواهد بود و يك موضوع انسانی و بشردوستانه است و فرمان های مهاجرتی ترامپ و برجام هرگز نمی تواند مانعی برای صدور ويزای اين دختران مظلوم شود.

۷- نبايد اين دختران را وارد مسايل سياسی كنيم و بايد با نگاه نوعدوستی به مقوله نگاه كنيم كه بلاشك مسايل بشردوستانه و درمان اين دختران در آمريكا مستثنی از فرمانهای ترامپ خواهد بود.

٨- اميدواريم نماينده محترم در خدمت به موكلين خود باشند و برای رضای خدا گام بردارند.

در خاتمه ضمن اظهار تشکر از زحمات پزشکان، حقوق‌دانان، وکلا خصوصا آقای حسين احمدی نياز ، وكيل دلسوز اين دختران، اصحاب رسانه و مطبوعات و مسئولان محترم مجدانه خواستار اقدام عاجل برای درمان دختران خود در خارج و جلوگیری از نابود شدن جوانی و آتیه آنان هستیم.

والدین دختران شین آباد
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

همچنین در مجله پادینا بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *