خانه / فرهنگیان / اعتراض گسترده معلمان و مدیران به حذف بند سختی کار + دلیل حذف سختی کار از حقوق
اعتراض گسترده معلمان و مدیران به حذف بند سختی کار + دلیل حذف سختی کار از حقوق

اعتراض گسترده معلمان و مدیران به حذف بند سختی کار + دلیل حذف سختی کار از حقوق

اعتراض گسترده معلمان و مدیران به حذف بند سختی کار + دلیل حذف سختی کار از حقوق:

در روزهای اخیر با صدور احکام جدید فرهنگیان، اعتراضاتی نسبت به حذف بند سختی شغل برای کارکنان اداری و مدیران مدارس و کاهش ۵۰ درصدی آن برای معلمان از سوی آنها مطرح است.

حذف بند مربوط به سختی کار مدیران مدارس و معلمان به دلیل رای صادر شده از دیوان‌محاسبات است و دراین‌باره دیوان پرداخت آن را غیرقانونی تشخیص داده است.

بر همین اساس و با توجه به رأی صادره توسط شعبات دیوان محاسبات آموزش و پرورش مکلف شده است این مبلغ را از حقوق معلمان و مدیران کسر نماید. / تسنیم

این مبلغ در فیش حقوقی هر فرد حدود ۲۰ الی ۵۰ هزار تومان بوده و اغلب مدیران و معلمان را مشمول می‌شود.

اگرچه این مبلغ رقم زیادی نیست اما تأثیر روانی آن مشهود است و معلمان و مدیران مدارس مطرح می‌کنند در شرایطی که حقوق آن‌ها افزایش اندکی داشته است و مسئله معیشت یکی از دغدغه‌های آنهاست، چرا به بهانه‌های‌ مختلف از حقوق آنها کسر می‌شود و این مسئله برای آنها آزار‌دهنده است.

واکنش معاون‌پشتیبانی وزیر آموزش‌وپرورش نسبت به حذف بند سختی‌ کار :

علی‌اللهیارترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به مسائل اقتصادی جامعه و سخنان رئیس‌جمهور در گردهمایی مدیران اجرایی کشور، اظهار کرد:

 • بیانات رئیس جمهور چند محور شفافیت، صرفه‌جویی، تقویت نهادهای نظارتی، تمرکز بر فعالیت‌های اولویت‌دار، اعتماد متقابل و اعتمادسازی عمومی را شامل می‌شود.
 • سامانه حقوق و دستمزد اجرایی شده و در این سامانه اطلاعات حقوق مدیران به‌صورت شفاف در سایت قرار می‌گیرد.
 • برای اجرای بودجه سال ٩٧، ابلاغ اعتبار انجام‌ شده و احکام در حال صدور است و معوقات‌ سه‌ماه‌ گذشته هم پرداخت خواهد شد؛ با اعتبار موجود حقوق تیرماه بر اساس احکام جدید پرداخت خواهد شد. ما به دنبال عدالت، کفایت و کارایی هستیم.
 •  تخصیص ٩٧ در سه ماه اول سال صورت گرفته و خزانه تخصیص نهایی را منوط به پرداخت حقوق با احکام جدید و معوقات کرده است و مابقی منابع بعد از پرداخت حقوق در سایر ردیف‌ها همچون #پیش‌دبستانی، #خریدخدمات و مدارس‌خارج کشور پرداخت خواهد شد.
 • با پیگیری‌های وزیر آموزش‌ و پرورش و جلسات متعدد، مقر رشد تا پایان‌شهریورماه پاداش‌بازنشستگان فرهنگی تسویه شود.
 •  شورای توسعه مدیریت، راهبری تمامی امور اداری دستگاه‌ها را بر عهده می‌گیرد؛ این شورا تجمیع تمامی کارگروه‌ها و کمیته‌های موجود را انجام می‌دهد و با ادغام کمیته‌ها روند پیگیری امور بهتر خواهد شد.
 • حذف فوق‌العاده سختی کار بر اساس مصوبه دیوان‌محاسبات صورت پذیرفته لذا با توجه به استدلال دیوان محاسبات که مبنای درستی برای فوق‌العاده سختی وجود ندارد، این بند در احکام جدید حذف‌ شده است. / پورتال وزات آموزش و پرورش

کاهش و حذف بند سختی کار مدیران و معلمان دستاورد جناب نوبخت

کانال تلگرامی حرف حساب نوشت :  به یمن برکت حضور دکتر! علی الهیار ترکمن در آموزش و پرورش، حماسه ای دیگر رقم خورد و در اوج فشار گرانی افسار گسیخته، بعد از سال های متمادی، یک دفعه فهمیدند حق سختی کار، غیر قانونی است و آن را از حقوق مدیران و معاونان کم کردند و حق سختی کار معلمان را کاهش دادند.

نور چشم محمد باقر نوبخت، به همراه رییسش، آمده است تا در آموزش و پرورش صرفه جویی کند ( حذف بند سختی کار ) ؛ البته از جیب معلمان نه از جیب مبارک خودشان!

سال ها است که فوق لیسانس روان شناسی دانشگاه آزاد رودهن، که احتمالا به علت شایستگی! بر مسند معاونت مالی آموزش و پرورش نشسته، معتقد است که بند واو بودجه، که مربوط به دستمزد معلمان است، هدر می رود و باید در این بند، صرفه جویی فروانی ( نزدیک شصت درصد) صورت گیرد.

و در این راه به هر حیله ای متوسل می شوند؛ از به کار گرفتن نیروهای خرید خدمت ششصد هزارتومانی گرفته تا کاهش بند سختی کار معلمان! و البته در این راه به قانون توسل می جویند.

در سازمان ها و نهادهای دیگر دولتی، مسیولان مالی آن نهاد، تمام هم خویش را به کار می گیرند که حتی با دور زدن قانون، اندکی بر حقوق و دستمزد کارکنانشان بیفزایند و در آموزش و پروش، مامور مخصوص رییس بی کفایت بزرگ، محمد باقر نوبخت، می کوشد با انواع ترفندها از حقوق کارکنانش کاهش دهد. و این در حالی است که همه مسیولان کشور متفق القول، بر پایین بودن دریافتی معلمان تاکید دارند.

این روزها زمزمه هایی مبنی بر تغییر محمد باقر نوبخت به گوش می رسد. نه تنها نوبخت، که باید تمام اذنابش از پست های کلیدی کشور کنار بروند. این ها کشور را تا مرز بحران برده اند و آموزش و پرورش را به بحران کشیده اند.

همچنین ببینید :

یک دیدگاه

 1. اکرم مینایی

  با سلام آن مسولانی که در دیوان محاسبات تصمیم گیری میکنند آیا تا به حال تدریس در مناطق محروم و پایین شهر تهران و یا شهرستانهای دیگر را داشته اند و یا مدیر ،معاون، مدارس محروم و مناطق پایین شهر مانند مناطق ۱۵ تا ۱۹ …بوده اند
  دانش اموزان این مناطق نان شب ندارند. بدون صبحانه و حتی طعم گوشت و مرغ را در یکسال هم نمیچشند. بعضی از این دانش آموزان کم شنوا و با آی کیو خیلی پایین ، بچه های طلاق ، و یا یتیم هستن و خیلی مشکلات دیگر …..
  معلم ومدیرو معاون با این دانش آموزان مشکل دار و خانواده های مشکل دار کار میکنند آیا با این همه مشکلات که قابل عرض نیست
  سختی کار تعلق نمیگیرد.واما از نظر تجهیزات و مکان مدرسه و ساختمان هم مشکلات کم نیست .هرروز همه معلمان حداقل ۳ الی ۴ ساعت در ترافیک و مسیر های طولانی رفت وآمد میکنند که امسال سرویس رایگان رو هم حذف کردند .واماساختمان های قدیمی و فرسوده با رادیاتورهای خراب و زمستان سرد و کولرهای خراب در هوای گرم ، درهای وروردی شکسته، طبقه چهارم بدون آسانسور و معلم با پای شکسته و ناراحتی قلبی باید ۴ طبقه بالا رودو ……..
  مدیر ومعاون ومعلم فقط تحمل میکنند چون بودجه نیست دم نمی‌زنند.
  آری معلم و مدیر و معاون کارشون خیلی آسونه

  معلمی یکی ازسخت ترین شغلها درکشور ماست ولی متاسفانه مشکلات را ارزیابی

  نکرده اند.اگر برای معلم و نظام اموزش وپروش همانند کشور ژاپن وغیره ارزش قائل میشدند شاید مشکلات معیشتی و اقتصادی و اجتماعی کشور ما حل میشد .امیدوارم دیوان محاسبات قبل از اینکه رای بدهد اول تحقیقی گسترده و نظر خواهی در کل کشور انجام دهد و سپس تصمیم بگیرد که آیا سختی کار را افزایش دهد یا کاهش ؟
  این همه گفتند افزایش حقوق ۲۰ درصدی بعد یه جور دیگه ای جبران میکنند و حقوقها رو کم میکنند
  و اگر قرار. است صرفه جویی صورت گیرد شاید راهکارهای بهتری وجود داشته باشد . از دیوان عدالت اداری و دیوان محاسبات ووزیرمحترم آموزش وپرورش و مسئولان محترم خواهشمندم این موضوع را پیگیری کنند .و مشکلات معلمان را در این وضعیت گرانی حل کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *