خانه / فرهنگیان / اولویت استخدام معلمان حق‌التدریس و نهضتی در مجلس رای نیاورد
اولویت استخدام معلمان حق‌التدریس و نهضتی در مجلس رای نیاورد

اولویت استخدام معلمان حق‌التدریس و نهضتی در مجلس رای نیاورد

اولویت استخدام معلمان حق‌التدریس و نهضتی در مجلس رای نیاورد :

به گزارش مهر، در جلسه  بررسی طرح اصلاح بند «ب» ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص استخدام گروه‌هایی از معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت‌ سوادآموزی، پس از سخنان مخالفان و موافقان به تصویب نرسید.

طرح استخدام معلمان حق التدریس و نهضتی چه بود ؟

بر اساس این طرح مقرر شده بود با هدف ارتقای کیفیت نظام تعلیم و تربیت، در طول اجرای قانون برنامه ششم توسعه نسبت به جذب معلم به ترتیب اولویت از میان نیروهای حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیروهای دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اقدام کرده و ردیف‌های استخدامی و اعتبار مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش را فراهم کنند.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به دلیل مغایرت با اسناد بالادستی نظام تعلیم و تربیت که اولویت را به جذب معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان داده است، با این طرح اعلام مخالفت کرد اما دولت از طرح مذکور دفاع کرد.

نتیجه رای گیری طرح اولیت استخدام معلمان حق التدریس و نهضتی در مجلس :

در نهایت نمایندگان با ۷۰ رأی موافق، ۱۰۷ رأی مخالف و ۱۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۰ نماینده حاضر در صحن، با کلیات این طرح مخالفت کردند.

همچنین ببینید :

کلمات کلیدی : اولویت استخدام معلمان حق‌التدریس و نهضتی در مجلس رای نیاورد ، رای نیاوردن طرح اولیت دادن استخدام به نیروهای نهضت سواد آموزی و حق التدریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *