خانه / فرهنگیان / عدم اجرای رتبه بندی فرهنگیان در سال 97 | رتبه بندی باز هم به تعویق افتاد
عدم اجرای رتبه بندی فرهنگیان در سال 97 | رتبه بندی باز هم به تعویق افتاد:

عدم اجرای رتبه بندی فرهنگیان در سال 97 | رتبه بندی باز هم به تعویق افتاد

عدم اجرای رتبه بندی فرهنگیان در سال 97 | رتبه بندی باز هم به تعویق افتاد:

چندین سال است که مسئولین آموزش و پرورش در تلاشند تا قوانین رتبه بندی را اجرا نموده تا بتوانند قسمت از حقوق فرهنگیان را احقاق نمایند اما به نظر می رسد تحریم ها و عدم توان کشور در پرداخت همچنان منگنه ی فشار را بر قشر فرهنگی محکم تر نموده است.

معاون پارلمانی وزیر در تبریز گفتند: ” پیش نویس این لایحه در شورای عالی آموزش و پرورش در مرحله نهایی است و تا شهریور سال جاری جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.”
مفهوم گفته ایشان این است که دولت در سال ۹۷ قصد اجرای رتبه بندی را ندارد بلکه سعی خواهد کرد که با بحث تدوین لایحه و تصویب قانون ذهن فرهنگیان را مشغول کند تا از فشار فرهنگیان بر دولت بکاهند. امروز دیگر بر همگان عیان شده که تدوین لایحه بیانگر این است که اراده ای برای اجرای رتبه بندی وجود ندارد فرایند کاری تدوین لایحه را همیشه به تاخیر می اندازند.

در این که تاخیر در تدوین لایحه رتبه بندی عمدی است شکی نیست، اما مهمترین مانع تدوین لایحه، سازمان مدیریت و برنامه و بودجه است که جناب نوبخت در راس آن قرار دارند و به هیچ عنوان حاضر به ارتقا معیشت فرهنگیان نیست و همواره مانع افزایش بودجه آموزش و پرورش بوده و خواهند بود.  با این حال در سال آینده بهبود معیشت فرهنگیان محدود به همان افزایش حقوق ٦٪ خواهد بود. با توجه به تورم بالای سال 97 و افزایش حقوق محدود فرهنگیان به نظر می رسد با کاهش قابل توجه دریافتی در سال جاری مواجه باشند.

به روزرسانی :

اجرای طرح رتبه بندی معلمان از مهرماه 97 :

علی‌زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت و گویی تلویزیونی درباره جزییات مرحله دوم رتبه بندی معلمان گفت:

” مرحله دوم رتبه‌بندی معلمان از مهرماه۹۷ اجرایی می‌شود.”

همچنین در مجله پادینا بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *