خانه / سلامت و پزشکی / سلامت بدن / علت بی حوصلگی خانم ها چیست؟ چرا همسرم بی حوصله شده است؟
علت علاقه ی زیاد مردان به رابطه ی مقعدی چیست؟ | معایب رابطه ی مقعدی | مزایای رابطه از عقب:
علت علاقه ی زیاد مردان به رابطه ی مقعدی چیست؟ | معایب رابطه ی مقعدی | مزایای رابطه از عقب

علت بی حوصلگی خانم ها چیست؟ چرا همسرم بی حوصله شده است؟

علت بی حوصلگی خانم ها چیست؟ چرا همسرم بی حوصله شده است؟

بی حوصله شدن همان دردی است که هر از گاهی به سراغ همه ما می‌آید. این درد در جوامع امروزی با توجه به روتین بودن بیشتر کارهای خانم ها، سراغ آنها را بیشتر از مزدان می گیرد. برخی از این بی حوصلگی ها با یک خواب ساده ممکن است بر طرف گردد و برخی دیگر حتی حوصله ی خواب را نیز از ما بگیرد. در این مواقع فرد دچار کلافگی مفرط شده و نمی داند واقعا باید چه کار کند، یا حتی حوصله ی فکر کردن را هم ندارد. بی حوصلگی هنگامی روی می دهد که ما دیگر به اطرافیان، اشیای پیرامون خود وفعالیتهای روزمره خود علاقه مند نبوده و از آنها لذت نمی بریم. بی حوصلگی در واقع فقدان تنوع و انگیزش در زندگیست

علت بی حوصلگی خانم ها چیست؟ چرا همسرم بی حوصله شده است؟
علت بی حوصلگی خانم ها چیست؟ چرا همسرم بی حوصله شده است؟

بی‌حوصلگی یک تجربه‌ی همگانی است. تقریبا همه‌ی ما در طول زندگی آن را تجربه می‌کنیم. برآوردهای به‌دست‌آمده از نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که 30 تا 90 درصدِ بزرگسالان آمریکایی، در مقاطعی از زندگی‌شان بی‌حوصلگی را تجربه می‌کنند. این رقم در بین جوانان آمریکایی بین 91 تا 98 درصد است. به‌طورکلی مردان بیشتر از زنان بی‌حوصلگی را تجربه می‌کنند. همچنین رابطه‌ی مستقیمی میان تحصیلات بسیار پایین و بی‌حوصلگی وجود دارد. در این مقاله هشت دلیل اصلی بی‌حوصلگی را معرفی می‌کنیم.

برخی از این بی حوصلگی ها دلیل جسمی و بدنی داشته و حاکی از کمبود یک ماده خاص در بدن است .این نوع بی حوصلگی با درمان های دارویی و آزمایش های مختلف می تواند بهبود یابد.

عوامل فیزیولوژیک مرتبط با بی حوصلگی:

علت بی حوصلگی خانم ها چیست؟ چرا همسرم بی حوصله شده است؟
علت بی حوصلگی خانم ها چیست؟ چرا همسرم بی حوصله شده است؟

عواملی مانند کم خونی ، کم کاری تیروئید ،کمبود آهن، ابتلا به بیماری های مزمنی مانند ناراحتی های کلیوی (که علائم آن به صورت گیجی، احساس سردی و بی حوصلگی بروز می کند هم می تواند نشانه کم خونی باشد) مصرف کافئین ها و یا مواد مخدر و … می توانند دلایلی بر خستگی و بی حوصلگی خانم ها باشد. اما با توجه به بهبود تغذیه بیشتر خانم ها بی حوصلگی مربوط به عوامل عاطفی و رفتاری را تجربه می کنند تا فیزیولوژیک.

عوامل غیر فیزیولوژیک مرتبط با بی حوصلگی:

هرچند ابعاد وجودی انسان بی انتهاست و با شمردن چند مورد نمی توان به سادگی یک بعد را بررسی نمود، اما تعدادی از عوامل را می توان دسته بندی نمود و در جهت رفع آن اقدام نمود . این عوامل ممکن است مشدد بی حوصلگی باشند. باید در نظر داشت که کسانی که همیشه بی حوصله هستند، در طول زمان افسردگی و سایر بیماری های روانی به سراغشان خواهند آمد، پس بهتر است راه ورود آنها همیشه مسدود باشد.

دلایل بی حوصلگی خانم ها از بعد عاطفی :

دوری از همسر:

امروزه زندگی های ماشینی زن و مردها را از هم دور نگه داشته است. گاهی اوقات هم شوهر وقت کافی برای پاسخ گویی به احساسات همسرش را نمی گذارد و  این بی توجهی ها و دور ماندن ها ، زن را که سراسر از احساس و عاطفه است را دچار زدگی و خستگی می کند. او به کلی سردرگم می شود. نمی داند چه باید بکند. در خود فرو رفته و با همه در پی ستیز بر می خیزد خودش هم نمی داند چرا اینگونه شده است. پس از مدتی که این روند برای او عادی شد دیگر توان مقابله با خودش را از دست می دهد و بی حوصلگی تمام وجودش را فرا می گیرد. شوهران بیدار همواره باید رفتارهای همسرشان را زیر نظر داشته و نگذارند عواطف آن ها سرکوب گردد.

احساس بی پناهی و تنهایی:

این احساس شبیه حس هایی است که از دوری همسر پدید می آید. اما این مورد بیشتر برای کسانی است که شوهر یا پدر خود را که همانند کوه پشتشان بوده را از دست داده اند. آنها احساس بی پناهی و سر درگمی مبهمی دارند. خانمهایی که طلاق می گیرند نیز پس از مدتی دچار افکار و احساسات منفی مختلفی می شوند. در این مواقع باید هوشیار باشیم. این خلا عاطفی به وجود آمده را نباید با خلا پر نمود. باید چشمان را باز کرده و آن گاه انتخاب کنیم.

همچنین بخوانید :علت علاقه ی زیاد مردان به رابطه ی مقعدی چیست؟

افسردگی و استرس

اگر شما احساس سستی و بی حالی می‌کنید و تمایلی به انجام هیچ گونه فعالیتی ندارید، ناامید هستید، و هیچ لذتی از انجام دادن فعالیتی که زمانی برای شما لذت بخش بوده‌است نمی‌برید و احساس رخوت و خستگی می‌کنید؛ ممکن است مبتلا به افسردگی شده باشید. در خیلی از موارد بی حوصلگی‌های ما به اضطراب یا افسردگی بازمی‌گردد. افرادی که این دو حالت را تجربه می‌کنند بی حوصلگی زیاد دارند و به دلیل آستانه پایین تحمل خود زود عصبی می‌شوند.اگر می‌خواهید سرحال‌تر و شادتر باشید به محیط زندگیتان بیشتر توجه کرده و چیدمان خانه‌اتان را به شکلی که روحیه‌ی شما را بالاببرد و به شما آرامش ببخشد تغییر دهید.

نیاز به میل جنسی : خانم ها همیشه در روابط زناشویی با احتیاط رفتار می کنند و فکر می کنند هر زمان مرد بخواهد آنها نیز باید بخواهند و یا آن ها نباید از همسرشان درخواست رابطه نمایند.  این تصورات باعث می شود در زمانی که آنها نیاز دارند تنها بمانند و عدم توجه به این نیاز در آنها احساسی ناخوشایند را رقم بزند. علاوه بر این گاهی اوقات در روابط زن و مرد، زن ارضا نشده و این نیز می تواند زن را از رابطه خسته کرده و احساس ابزار بودن نماید. این احساسات ناخوشایند در طول زمان زن را به بن بست می رساند و توان و حوصله ی او را فلج می نماید. شوهران توانمند با توجه و دقت در رفتارهای زن، می توانند احساسات او را درک کرده و به خوبی نیازهایش را برطرف سازند.

نیاز به آغوش و محبت همسر:

بسیاری از بی حوصلگیها، خستگی ها و … با یک نوازش و در آغوش کشیدن می تواند به پایان برسد. این شما هستید که همواره در کنار همسر خود قرار بگیرید تا او نیز محبت خود را به شما نشان دهد.

همچنین بخوانید : قطع رابطه جنسی به مدت یک هفته + آسیب هایی که به بدن وارد می شود 

کم خوابی:

خانم ها به علت این که از بدنشان بیش از توانشان کار می کشند در آخر روز دچار خستگی شدید می شوند و روند زندگی آنها دچار اختلال می شود. بهتر است ساعات خواب را درست تنظیم نمایید و از شب زنده داری پای تلویزیون بپرهیزید.

کلمات کلیدی:

انواع دلایل بی حوصلگی خانم ها – علت بی حوصله شدن خانم ها چیست – چرا شما بی حوصله شده اید ؟ آیا من بی حوصله ام ؟ علت های بی حوصلگی بانوان – دلیل های بی حوصلگی بانوان – بی حوصلگی همسر – دلایل بی حوصلگی همسر – علت بی حوصله شدن خانمم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *