یکشنبه , می 27 2018
خانه / فرهنگیان / بخشنامه افزایش حقوق فرهنگیان سال 97 صادر شد + دانلود بخشنامه
بخشنامه افزایش حقوق فرهنگیان سال 97 صادر شد + دانلود بخشنامه

بخشنامه افزایش حقوق فرهنگیان سال 97 صادر شد + دانلود بخشنامه

بخشنامه افزایش حقوق فرهنگیان سال 97 صادر شد + دانلود بخشنامه :

سرانجام پس از کش و قوس های فراوان بخشنامه افزایش حقوق فرهنگیان در سال 97 صادر شد . متاسفانه بر خلاف تبلیغات فراوانی که در مورد افزایش حقوق فرهنگیان صورت گرفته بود، میزان افزایش بسیار محدود و کم خواهد بود .

دانلود بخشنامه افزایش حقوق فرهنگیان در سال 97

 مشاهده و دریافت بخشنامه افزایش حقوق فرهنگیان سال 97

افزایش حقوق نا امید کننده فرهنگیان درسال 97

نویسنده : بهزادقوامی ( به نقل از کانال اخبار فرهنگیان)

بالاخره بعد از کش‌وقوسهای زیاد سرانجام بخشنامه‌ی افزایش حقوق سال ۱۳۹۷ به ادارات آموزش‌وپرورش سراسر کشور ابلاغ شد.

در صفحه‌ی سوم این بخشنامه بطور مثال نحوه محاسبه‌ی افزایش حقوق سال ۹۷ برای یک معلّم ستادی با مدرک فوق‌لیسانس، شاغل در پست کارشناس‌مسئول با ۱۸سال سابقه‌ی خدمت، طبقه‌ی۱۲ و رتبه‌ی شغلی خبره با جزئیات کامل نشان داده شده است، که در نهایت تاسف این فرمولها افزایش حقوق ۹/۱ درصد را برای این فرهنگی با این مشخصات نشان می‌دهد که با توجه به آنکه افزایش حقوق فروردین ماه بعنوان  مقرری‌ماه‌اول از پرسنل وزارت آموزش‌وپرورش کسر می‌گردد در نهایت ملاحظه می‌کنیم که افزایش حقوق یک فرهنگی با این مشخصات در حدود ۸/۴ درصد خواهد بود!

علاوه بر مثال فوق که به شکل عینی در این بخشنامه‌ی ابلاغی نشان داده شده است، فرمولهای بکار برده شده در این بخشنامه بطور قطع نشان می‌دهد که افزایش حقوق قاطبه‌ی فرهنگیان کشور بطور میانگین در حدود ۸ الی ۹ درصد خواهد بود و این مسئله بطور آشکار در تضاد با مصوبه‌ی‌‌ قانونی مجلس در زمینه‌ی افزایش معکوس‌پلکانی در تدوین لایحه‌ی بودجه سال ۹۷ می‌باشد.

با توجه به این افزایش ناامیدکننده شاید بهتر بتوان علت تاخیر بوجود آمده در صدور احکام فرهنگیان را نسبت به سنوات قبل در دولت یازدهم درک کرد. ظاهراً دولت حسن روحانی از آنجا که به اوج نارضایتی فرهنگیان نسبت به اوضاع نابسامان معیشتی اشراف دارد و نمود آن را در تجمعات‌گسترده‌ی‌ اعتراضی در بیستم اردیبهشت ماه جاری ملاحظه کرد بنا دارد با تاخیر در صدور احکام افزایش حقوق، به هر طریقی سال تحصیلی جاری را پشت سر بگذارد و از وقوع تَجمُعات و تَحصُنات احتمالی که می‌تواند در فصل امتحانات خرداد ماه، دولت را دچار یک بُحران عظیم سازد، عبور نماید.

به گمان نگارنده، دولت تدبیروامید شاید بتواند با اتخاذ این تاکتیک به شکل مقطعی از وقوع تجمعات اعتراضی در موسوم امتحانات سال جاری عبور نماید اما با توجه به اوضاع بد اقتصادی و رشد افسار گسیخته‌ی نرخ ارز، که اثرات آن در چند ماه آینده در اقتصاد ایران تخلیه خواهد شد، بعیدنیست سال تحصیلی آینده با تجمعات اعتراضی به مراتب گسترده‌تر و پررنگتر همراه باشد که شاید روزجهانی‌معلم در ۵اکتبر مصادف با ۱۳مهر شاهد خوبی برای راستی‌آزمایی این مُدعا باشد.

دولت حسن روحانی باید بداند هرچند یکی از محورهای اعتراضی جامعه فرهنگی در تجمعات بیستم اردیبهشت ماه، اعتراض به ناکارآمدی وزیر آموزش‌وپرورش و استیضاح‌بطحایی بود اما با توجه به اوضاع اسفبار معیشتی، بعید نخواهد بود شعار استیضاح روحانی به یکی از شعارهای محوری در تجمعات اعتراضی روز جهانی معلّم مُبدل شود.

در نهایت هر چند عدم پایبندی دولت دوازدهم به تعهداتش در زمینه‌ی بهبود کیفی‌وکمی فرایند آموزش بر همگان عیان شده است اما از سوی دیگر جامعه‌ی فرهنگی قوه‌ مقننه علی‌الخصوص دو کمیسیون‌ آموزش و بودجه را نیز بخاطر آنکه در تدوین لایحه‌ی بودجه از واژه‌ها و کلمات حقوقی استفاده نموده‌اند که امکان تفسیر غیرقانونی از آنها توسط دولت فراهم شود و به این وسیله از افزایش حقوق فرهنگیان بعنوان یک مُستمسک سیاسی در جهت نیل به اهداف جناحی سوءاستفاده‌ی ابزاری نمایند، نخواهند بخشید و مجلسیان را بعنوان عاملی که امکان این دور زدن فراقانونی را برای قوه‌ی مجریه فراهم نمودند، قلمداد می‌نمایند.

بروزرسانی: پس از کش و قوس های فراوان و نرسیدن افزایش حقوق قانون تفسیر جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور
« افزایش۲۰درصدی حقوق کارمندان حداقلی بگیر دولت»
از سوی رئیس‌جمهور برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

همچنین ببینید :

کلمات کلیدی : بخشنامه افزایش حقوق اخبار فرهنگیان سال 97 صادر شد + دانلود بخشنامه ، دانلود بخشنامه افزایش حقوق معلمان سال 97-98 ، بخشنامه افزایش حقوق کارکنان آموزش و پرورش ابلاغ شد ، دانلود و مشاهده بخشنامه افزایش حقوق کارمندان آموزش و پرورش در سال 97 ، میزان دقیق افزایش حقوق فرهنگیان در سال 97 چقدر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *