خانه / سلامت و پزشکی / ضررهای خودارضایی بیش از حد | آسیب های خودارضایی به بدن
ضررهای خودارضایی بیش از حد | آسیب های خودارضایی به بدن
ضررهای خودارضایی بیش از حد | آسیب های خودارضایی به بدن

ضررهای خودارضایی بیش از حد | آسیب های خودارضایی به بدن

ضررهای خودارضایی بیش از حد | آسیب های خودارضایی به بدن :

خود ارضایی از عمل هایی است که در دین اسلام به شدت نهی شده است و حتی جزو گناهان کبیره در نظر گرفته شده است . از نظر علم پزشکی نیز زیاده روی در این امر می تواند آسیب های جدی به بدن وارد نماید.بدیهی است با توجه به آسیب هایی که این عمل به روح و جسم انسان می رساند ، در اسلام حرام شده است . خود ارضایی ممکن است توسط مرد یا زن صورت گیرد . منظور از خودارضایی استفاده از دست یا هر روشی غیر از وجود شریک جنسی جهت ارضای غریزه جنسی است .

بررسی آسیب های جسمی خودارضایی به بدن انسان :

برقراری رابطه جنسی با شریک زندگیتان مزایایی دارد اما خودارضایی مزایای مشابه آن را ارائه نمی دهد. اعتیاد به خود ارضایی ممکن است اسیب های جدی به بدن برساند.

  1.  ریزش مو

ریزش مو یکی از عوارض زیاده روی در خودارضایی  است. مایع ترشح شده در هنگام ارضا شدن، متشکل از 10 درصد پروتئین و 90 درصد آب  است. از این رو زیادی روی در خودارضایی  منجر به کمبود پروتئین در بدن و ریزش مو شود. پروتئین مسئول ترمیم بافت های بدن و همچنین رشد مو است.

2. احساس خستگی و بی حالی

خودارضایی بیش از حد انرژی بدن را به میزان قابل ملاحظه ای می گیرد. فردی که درگیر خودارضایی مکرر است احتمال دارد که در طول روز بیشتر احساس خستگی و سستی کند.

3. تاثیر منفی بر حافظه و تمرکز

یکی دیگر از عوارض خود ارضایی بیش از حد، کاهش تمرکز و تاثیر منفی بر حافظه و عملکرد صحیح آن است.

4. مشکلات بینایی

در صورت خود ارضایی بیش از حد،  اختلالات هورمونی در بدن  به وجود می آید.  این عدم تعادل هورمونی می تواند منجر به مشکلات بینایی شود.

5. انزال زودرس

فردی که زیاد خودارضایی میکند، همیشه همه سعی خود را می کند تا هرچه سریعتر ارضا شود. این امر به مرور باعث تغییر در رفتار جنسی و زود انزالی خواهد شد.

6. دردهای محتلف در بخش هایی از بدن

یکی دیگر از عوارض خودارضایی درد در اندام های محتلف بدن است. این افراد ممکن است در قسمت های مختلف بدن مانند کمر، ناحیه لگن، کشاله ران و در نواحی بیضه خود درد احساس کنند. البته برای این درد ها ممکن است دلایل مختلف دیگری نیز وجود داشته باشد. در صورت وجود درد با پزشک خود مشورت کنید.

 

گردآوری در بخش سلامت و پزشکی گروه اینترنتی پادینا

کلمات کلیدی :ضررهای خودارضایی بیش از حد | آسیب های خودارضایی به بدن ، اسیب های خودارضایی به بدن – بیماری های خودارضایی زیاد – خود ارضایی زیاد چه آسیب هایی به بدن می رساند – مشکلات خودارضایی درد در بدن خود ارضایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *