خانه / فرهنگیان / مراحل و فرایند آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس
مراحل و فرایند آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس

مراحل و فرایند آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس

مراحل و فرایند آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس:

عظیم‌محبی رئیس پروژه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس کشور فرآیند این پروژه را به شرح ذیل تشریح كرد: این فرایند در۳ مرحله پیش‌بینی گردیده که از اسفندماه سال ۹۶ آغاز و تا پایان شهریور ۹۷ به اتمام می‌رسد.

مرحله‌اول آزمون انتخاب و انتصاب مدیران :

  • بررسی سوابق پرسنلی و عملکردی داوطلبان بوده که شامل مدرک تحصیلی، سابقه خدمت، سابقه مدیریت یا معاونت و سابقه کارشناسی می‌باشد.
  • مجری این مرحله کمیته انتخاب و انتصاب می‌باشد و از حدود ۱۱هزارداوطلب شرکت‌کننده حدود ۱۰ هزار نفر به مرحله دوم راه پیدا کردند.

مرحله‌دوم آزمون انتخاب و انتصاب مدیران :

  •  ۳۰ خرداد در سراسر کشور اجرا شد شامل آزمون علمی از این داوطلبان بود که ۱۰۰سوال ازمنابع (مباني نظری سند تحول بخش رهنامه، سندتحول، برنامه درسی ملی، آیین‌نامه اجرایی و مالی مدارس، برنامه تعالی مدیریت و راهنمایی و مشاوره) طراحی گردید و به طور هماهنگ در مناطق مرکزی استان‌ها برگزار می‌گردد.
  • باتوجه به تعداد داوطلبان و احتمال نقص فنی در برگزاری آزمون، زمینه برگزاری آن در۴ ساعت مختلف و با ۴ نوع سوال متفاوت پیش‌بینی گردید. فرایند این آزمون به گونه‌ای طراحی شد که داوطلب پس از اتمام زمان پاسخ می‌توانست نتیجه آزمون خود را مشاهده نماید.

مرحله سوم آزمون انتخاب و انتصاب مدیران :

  • از این فرایند مصاحبه حضوری است که داوطلبین پذیرفته شده می‌توانند شرکت نمایند.
  • این مصاحبه در۳ محور شایستگی شخصیتی، شایستگی مدیریتی و تسلط به آئین نامه و قوانین می‌باشد. هر یک از دوره‌های تحصیلی شایستگی مصاحبه در حوزه شخصیتی باهماهنگی واحدهای مشاوره برگزار می‌گردد و محور شایستگی مدیریتی با تاکید بر برنامه تعالی مدیریت مدرسه برای دوره‌های متوسطه و برنامه تدبیر برای دوره‌های ابتدایی انجام خواهدگرفت و در حوزه آیین‌نامه‌ها نیز از سوی کارشناسان مرتبط در حوزه‌های آموزش‌وپرورش اداری مالی، انجمن اولیا و مربیان انجام خواهد شد.

منبع : پانا

همچنین ببینید :

کلمات کلیدی : مراحل و فرایند آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس ، مرحله های ازمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس ، فرایند ازمون انتخاب مدیران مدارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *