خانه / فرهنگیان / آیا دریافت فیش حقوقی فرهنگیان پولی شده است ؟ | پولی شدن فیش حقوقی فرهنگیان
آیا دریافت فیش حقوقی فرهنگیان پولی شده است ؟ | پولی شدن فیش حقوقی فرهنگیان

آیا دریافت فیش حقوقی فرهنگیان پولی شده است ؟ | پولی شدن فیش حقوقی فرهنگیان

آیا دریافت فیش حقوقی فرهنگیان پولی شده است ؟ | پولی شدن فیش حقوقی فرهنگیان:

پولی شدن دریافت فیش حقوقی فرهنگیان : وزارت آموزش‌وپرورش در اقدامی جدید، مشاهده‌ی فیش‌حقوقی در پورتال وزارت را منوط به اخذ وجه ۱۰۰۰ ریالی به ازای هر بار ورود نموده است.هنگامی که برای دریافت فیش حقوقی به سایت fish.medu.ir مراجعه می کنید، پس از وارد نمودن شماره پرسنلی وارد صفحه‌ای می‌شوید که درخواست کُدی می‌نماید که قرار است به تلفن همراه فرد ارسال شود؛ که البته ارسال این کُد را منوط به فرستادن عدد ۲ برای یک شماره‌ی پیامکی می‌نماید.

بعد از ارسال عدد ۲، پیامکی برای فرد ارسال می‌شود که اعلام می‌نماید برای هر بار ورود به سامانه‌ی فیش حقوقی می‌بایست مبلغ ۱۰۰۰ ریال از شما کسر شود.( متن ارسالی در کانال های خبری و تلگرامی )

در ادامه به بررسی دقیق تر ماجرا خواهیم پرداخت .

با توجه به تغییراتی که در سامانه فیش حقوقی ایجاد شده است، مراحل ورود به سامانه نسبت به گذشته تغییراتی داشته است . در صورتی که وارد سامانه مذکور شوید با ظاهر جدید ان روبرو خواهید شد.

آیا دریافت فیش حقوقی فرهنگیان پولی شده است ؟ | پولی شدن فیش حقوقی فرهنگیان
آیا دریافت فیش حقوقی فرهنگیان پولی شده است ؟ | پولی شدن فیش حقوقی فرهنگیان

 

هنگام ورود به سامانه، با پیامی همانند پیام زیر مواجه می شوید که اعلام می کند مبلغ مورد نظر ( 1000 ریال ) فقط یکبار دریافت خواهد شد که البته دارای ابهاماتی بوده و در ادامه بررسی خواهد شد .

آیا دریافت فیش حقوقی فرهنگیان پولی شده است ؟

به منظور فراهم کردن بستر لازم جهت استفاده همکاران فرهنگی از خدمات الکترونیک ارزش افزوده(VAS) و همچنین جهت بالابردن ضریب امنیت سامانه فیش حقوقی و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی از خرداد ماه سال جاری مکانیزمی طراحی شده است تا افرادی که جهت رؤیت فیش حقوقی خویش وارد سامانه می شوند.

در بدو ورود و با وارد کردن رمز همگام، شماره تلفن کاربر اخذ شده و جهت احراز هویت، توسط سامانه بصورت خودکار، پیامک اعتبار سنجی برای وی ارسال می­شود.

با وارد کردن کد تائید، کاربر وارد سامانه می­گردد. هزینه این فرآیند که فقط یکبار انجام می­شود به میزان 1000 ریال بر روی قبض و به حساب اپراتور تلفن همراه کاربر لحاظ می­شود. سایر بازدیدها به هر تعدادی برای کاربران بدون شارژ هیچگونه هزینه ­ای می باشد.

همچنین جهت بالابردن سطح امنیت دسترسی به فیش حقوقی مکانیزمی طراحی شده که کاربران می توانند با تائید بکارگیری آن که کاملا اختیاری می باشد از خدمات آن که شامل موارد زیر می­باشد، بهره برداری نمایند:

1- در صورت فراموش کردن رمز، با درخواست کاربر، رمز جدید برای ایشان پیامک می­شود.

2- در صورت هرگونه ورود غیر مجاز به سامانه، مراتب از طریق پیامک به شماره همراه همکار فرهنگی که در سامانه ثبت شده است، اطلاع رسانی می شود.

3- به هنگام صدور فیش حقوقی وبارگذاری آن در سامانه ،مراتب با پیامک به کاربر اطلاع رسانی می­شود.

4- با ایجاد امکان ورود 2 مرحله ای به سامانه فیش حقوقی، ورود قطعی به سامانه با وارد کردن کد تائیدی که برای فرد پیامک می شود، امکانپذیر خواهد بود.

همانطور که از متن درج شده در سامانه مشخص می شود برای ثبت شماره تلفن همراه لازم است حداقل یکبار سرویس خدمات پورتال همگام را فعال کنید که برای شما 100 تومان هزینه خواهد داشت . ( البته هنوز ابهاماتی وجود دارد و دقیقا مشخص نشده است که فعال کردن این طرح برای بار اول اجباری است یا خیر و آیا بدون فعال کردن این طرح پیامک فعال سازی ارسال می شود یا نه)

البته این مرحله را می شود دور زد و از واردکردن شماره همراه خودداری کرد . برای این کار پس از وارد کردن رمز همگام و ورود به صفحه فعال سازی تلفن همراه، بدون اینکه شماره همراه خود را وارد نمایید صفحه را رفرش کنید !

البته اینکه این سایت کاربر را مجبور به فعالسازی این طرح ( حتی برای یکبار )  کند چندان عمل مناسبی به نظر نمی رسد هرچند مبلغ دریافتی ناچیز باشد ضمن آنکه خدمات مذکور در بسیاری از سامانه ها به رایگان به کاربران آن عرضه می شود.

  • پیامهایی که بابت ارسال آنها از شما مبلغی دریافت خواهد شد 4 دسته هستند که در بالا ( توضیحات سامانه فیش حقوقی ) بولد شده اند.
  • در صورتیکه مایل به دریافت این پیام ها نیستید از غیر فعال کردن این سرویس غافل نشوید.
  • در صورت فعال بودن این طرح، یکی از پیامهایی که بصورت ماهانه ممکن است برای شما ارسال شود،  ارسال پیامهایی مبنی بر قرار گرفتن فیش حقوقی بر روی سایت است که به نظر نمی رسد چندان خبر مهمی باشد !
  • پس از ثبت شماره همراه خود و فعال سازی طرح برای اولین بار، می توانید با ارسال 2off به سامانه پیامکی همگام سرویس مورد نظر را غیر فعال کنید.

به روزرسانی : وزارت آموزش و پرورش از طرح خود مبنی بر ارسال پیامک های پولی عقب نشینی کرد :

بعد از آنکه وزارت آموزش‌وپرورش با حجم بالایی از واکنش‌های اعتراضی و انتقادی فرهنگیان اقصی نقاط کشور در قالب ایجاد کمپین‌اعتراضی، فرستادن پیامک به نمایندگان مجلس، تماس تلفنی و … در قبال  پولی‌نمودن‌فیش‌حقوقی مواجه شد، از ادامه رویکرد قبلی خویش و اخذ وجه ۱۰۰۰ ریالی در قبال ورود به سایت همگام عقب‌نشینی نمود و با درج پیام زیر در کانال رسمی نگاه موضوع پولی نمودن فیش حقوقی را کان لم یکن اعلام نمود:

به دنبال تغییرات صورت گرفته در سامانه دریافت  فیش حقوقی ، به اطلاع می رساند ؛ دسترسی فرهنگیان فرهیخته به فیش حقوقی خود از طریق سامانه fish.medu.ir کاملا رایگان و بدون محدودیت بوده و تنها جهت اعتبار سنجی کاربران وارد شونده به سامانه ، پیامک رایگانی که متضمن کد تائید است، برای آنها ارسال می شود و به محض وارد کردن کد تائید در سامانه ، فیش حقوقی در دسترس همکار محترم می باشد.

همچنین ببینید :

کلمات کلیدی : آیا دریافت فیش حقوقی فرهنگیان پولی شده است ؟ | پیامک پولی دریافت فیش حقوقی ، پیامک پولی دریافت فیش حقوقی از سایت fish.medu ، ماجرای پولی شدن دریافت فیش حقوقی ، پیامک سرویس محتوی سامانه فیش حقوقی معلمان، پولی شدن فیش حقوقی ، خاموش کردن پیامک فیش حقوقی ، غیر فعال کردن پیامک فیش حقوقی فرهنگیان سامانه فیش حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *